VI Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza zakończony

Tłumy kibiców mimo zmiennej aury obserwowały w niedzielę na ulicach Wieliczki przejazdy kierowców rajdowych i wyścigowych podczas VI Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Sponsorem imprezy był ponownie Orlen Oil.

Po raz kolejny okazało się, że Memoriał organizowany ku pamięci dwóch wybitnych polskich kierowców rajdowych cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno kibiców jak i przedstawicieli mediów. Bardzo ciekawy i widowiskowy okazał się prolog, który rozegrano w sobotę wieczorem. Jego zwycięzcami zostali: Wojciech Chuchała i Kamil Heller w Subaru Impreza STI. W niedzielę po dwóch przejazdach miejskiego odcinka specjalnego najszybsi okazali się Rafał Grzesiński i Mateusz Tutaj (Mitsubishi Lancer Evo IX).

W Memoriale wystartowała także załoga Platinum Rally Team. Michał i Grzegorz Bębenkowie Volkswagenem Polo Proto zbudowanym przez firmę Dytko Sport zaliczyli tylko jeden przejazd. W ich samochodzie awarii uległa turbosprężarka i zawodnicy wycofali się z dalszej rywalizacji.

Michał Bębenek: Nasz dzisiejszy występ na Memoriale, jak wskazuje nazwa samochodu, którym wystartowaliśmy, miał charakter prototypowy. Tak jak odważni i nowatorscy w swoich poczynaniach byli zawodnicy, którym poświęcony jest Memoriał, także i my odważyliśmy się wypróbować zupełnie nowe auto zbudowane przez Dytko Sport. Jak się jednak okazało, prototyp wymaga jeszcze dopracowania. Awarii uległa turbosprężarka. Przede wszystkim jednak główną ideą naszego startu w Wieliczce jest uczczenie pamięci Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza oraz przybliżenie ich sylwetek nowemu pokoleniu kibiców rajdowych. Dlatego nie mogło nas tutaj zabraknąć. Cieszy mnie liczba zgromadzonych na trasie kibiców, bo to wskazuje na to, że pamięć o dwóch wspaniałych ludziach i kierowcach jest wciąż żywa.

Sponsorami zespołu Platinum Rally Team są: Orlen Oil – producent olejów Platinum, Dr.Marcus International, Orlen Oil Czesko, Platinum Oil – producent płynu do spryskiwaczy Sylen, Igloo, Prince oraz AQQ.

Fot. M.Kaliszka