Szybko, ślisko i gorąco, czyli Platinum Subaru Rally Team na czwartym miejscu po I etapie Rajdu Rzeszowskiego

Ekstremalnie wysoka temperatura, bardzo śliska, asfaltowa nawierzchnia, szybkie odcinki specjalne i zacięta rywalizacja rajdowej czołówki o każdą sekundę – tak w skrócie można podsumować pierwszy dzień Rajdu Rzeszowskiego, rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Michał i Grzegorz Bębenkowie z Platinum Subaru Rally Team przez cały etap trzymali równe, szybkie tempo pozwalające im na zajęcie czwartego miejsca na koniec dnia. 

W 22. Rajdzie Rzeszowskim barwy Platinum Subaru Rally Team reprezentuje tylko jedna załoga – Michał i Grzegorz Bębenkowie. Wojciech Chuchała i Kamil Heller nie wystartowali imprezie po uszkodzeniu auta na odcinku testowym. Bracia z Bochni trzymali szybkie, równe tempo od pierwszego oesu, notując czasy w czołówce rajdu dające czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej na zakończenie dnia.

IMG_2394 copy

Michał Bębenek: Mamy dobre, równe tempo. Wysoka temperatura dała nam się we znaki, wrażenie jest takie, że samochód się nie rozpędza. Natomiast kiedy przychodzi do hamowania okazuje się, że prędkość jednak jest spora. Do tego dochodzi śliski asfalt, przez który ciężko wychwycić punkt hamowania, dlatego dwa razy nieco je opóźniłem. Lubię długie odcinki, lubię wbrew pozorom wysokie temperatury, choć pod koniec oesu jest ciężko, łapiemy powietrze z nadmuchów, które dostaje się do samochodu. Na drugiej pętli było dużo więcej piachu, samochody dużo bardziej się ślizgały, pomimo to poprawiłem się na Lubeni o 1,5 sekundy. Nasze Subaru dzielnie zniosło te warunki. Jutro czekają nas odcinki o bardzo podobnej charakterystyce, są partie wąskie, szerokie, w miarę równy asfalt.

Grzegorz Bębenek: Myślę, że dzisiejsze tempo było bardzo dobre. Charakterystyka odcinków na Rajdzie Rzeszowskim zawsze jest pokręcona. Są tu szybkie fragmenty trasy, bardzo śliskie asfalty, do tego dziś było sucho i mnóstwo kamieni. Opony na szczęście wytrzymały jazdę w tak ekstremalnych warunkach. Baliśmy się trochę o ten 30-kilometrowy odcinek, ale na szczęście bezpodstawnie. Przemieszczaliśmy się szybko, dlatego jestem zadowolony z uzyskiwanych czasów. Nie popełniliśmy też poważnych błędów, były jedynie drobne niedociągnięcia przy cięciach. Subaru jedzie świetnie, Michał dobrze się w nim czuje i widać pewność w jego prowadzeniu. Myślę, że ten rajd to duży krok do przodu.

Jutro zawodnicy startujący w 22. Rajdzie Rzeszowskim będą mieli do pokonania sześć oesów o łącznej długości 85 kilometrów. Impreza zakończy się przed godziną 16 ceremonią mety na rzeszowskim rynku.

Platinum Subaru Rally Team to zespół rajdowy, który powstał w 2013 roku. Jego barwy reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie – obecni Wicemistrzowie Polski z 15-letnim stażem w RSMP oraz Wojciech Chuchała i Kamil Heller – młodzi zawodnicy, którzy mają już na koncie tytuł Mistrzów Polski w grupie N. Platinum Subaru Rally Team rywalizuje w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013. Obie załogi startują w Subaru Imprezach R4.

IMG_1328 copy