Bracia Bębenek w nowym zespole Platinum Rally Team!

10 lutego w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się prezentacja Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (Platinum RSMP) – najważniejszego i najbardziej prestiżowego serialu rajdowego w Polsce. Podczas konferencji oficjalnie zainaugurowano też kolejny rok współpracy Polskiego Związku Motorowego z firmą ORLEN OIL, która ponownie będzie Sponsorem Tytularnym rajdowych Mistrzostw Polski. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania dziennikarzom Platinum Rally Team – nowego zespołu, który stanie do rywalizacji na trasach Platinum RSMP. Za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo X zasiądzie doskonale znany kibicom rajdowym Michał Bębenek pilotowany przez swojego brata Grzegorza.

Podczas spotkania z dziennikarzami i zawodnikami o tegorocznych Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz współpracy Polskiego Związku Motorowego i firmy Orlen Oil mówili m.in. prezesi obu firm. O swoich planach na ten sezon opowiadali z kolei bracia Bębenkowie.

Andrzej Witkowski, Prezes Polskiego Związku Motorowego: Tegoroczny cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski składa się z siedmiu rund. Sześć z nich rozegrana zostanie w Polsce. Ostatni rajd sezonu odbędzie się w październiku w okolicach Koszyc na Słowacji. Mam nadzieję, że rywalizacja sportowa będzie przebiegać na wysokim poziomie i zgodnie z zasadą fair play. Czynimy także starania, aby najważniejszą imprezę serialu – Rajd Polski- ponownie włączyć do przyszłorocznego kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata. W roku 2009 pokazaliśmy, iż doskonale radzimy sobie z organizacją rajdów na najwyższym, światowym poziomie i do dzisiaj zbieramy słowa uznania za wzorowe jego przeprowadzenie.
Bardzo się cieszymy, że firma Orlen Oil po raz kolejny została partnerem Polskiego Związku Motorowego i Sponsorem Tytularnym cyklu RSMP. Dotychczasowa, bardzo owocna współpraca, nie pozostawia wątpliwości, że podobnie będzie także w tym roku. Rozszerzenie działalności producenta olejów Platinum na zaangażowanie się także w sponsoring załogi rajdowej z optymizmem pozwalają patrzeć w przyszłość dotyczącą naszej współpracy w kolejnych latach.

W sezonie 2011 w rozwój polskich rajdów ponownie aktywnie włącza się ORLEN OIL, producent olejów do motoryzacji marki Platinum. Firma kontynuuje współpracę z Polskim Związkiem Motorowym jako Sponsor Tytularny zawodów, których pełna nazwa brzmi Platinum Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. ORLEN OIL zadba również o oprawę tegorocznych mistrzostw. Relacje z odcinków specjalnych RSMP rajdowi fani będą mogi śledzić na antenie TVP1, TVP2, TVP Info i TVP Sport. Podczas trwania każdego rajdu na antenie Jednynki, po głównym wydaniu Sport Wiadomości będą emitowane 2- minutowe Kroniki Platinum RSMP.

Marian Ćwiertniak, Prezes ORLEN OIL Sp. z o. o.: Firma ORLEN OIL funkcjonuje na rynku od dwunastu lat. Niemal od początku istnienia sporty motorowe są kluczową platformą komunikacji i budowy wizerunku marki olejów dla motoryzacji PLATINUM. Systematyczny wzrost sprzedaży naszych produktów i rosnąca znajomość brandu PLATINUM jest w znacznej mierze efektem współpracy z Polskim Związkiem Motorowym i możliwości, jakie ta współpraca nam zapewniła w zakresie szeroko rozumianych działań marketingowych.
Strategia ORLEN OIL na lata 2010-2013 zakłada dynamiczny rozwój marki PLATINUM, a jej powiązanie ze sportami motorowymi jest i będzie w przyszłości jednym z filarów polityki promocyjnej.
Cieszy nas fakt, że kolejny rok możemy kontynuować naszą współpracę z Polskim Związkiem Motorowym. Platinum Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski to z pewnością sport na najwyższym, profesjonalnym poziomie. Mam nadzieję, że nasze działania przyczynią się do rozwoju polskiego motorsportu. Jestem też przekonany o niewątpliwych korzyściach tej współpracy dla obu stron.

Dawid Niedojadło, Kierownik Działu Marketingu ORLEN OIL Sp. z o.o. : Obecność w Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski jest dla nas szczególnie ważna w kontekście budowy wizerunku i zwiększania rozpoznawalności wśród fanów motorsportu – naturalnej grupy odbiorców produktów naszej firmy, a zarazem liderów opinii w swoich środowiskach. Dlatego w nadchodzącym sezonie skupimy się na sponsoringu najważniejszego cyklu zawodów w sportach motorowych w kraju. Planujemy również szereg działań marketingowych pozwalających polskim rajdom szerzej zaistnieć w mediach na czele z Telewizją Polską czy internetową platformą filmową www.rsmp.info.
Ponadto, już za dwa tygodnie, podczas pierwszej rundy Platinum RSMP zadebiutuje nasz nowy team. Na rajdowych trasach Platinum Rally Team będą reprezentowali Michał i Grzegorz Bębenkowie.
Mając świadomość, że rajdy to dość niebezpieczny sport, w tym roku ponownie wspieramy takie projekty jak Bezpieczne Rajdy, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców na trasach polskich rajdów.

Załoga Platinum Rally Team weźmie udział w pełnym cyklu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo X zasiądzie doskonale znany kibicom rajdowym Michał Bębenek pilotowany przez swojego brata Grzegorza.

Michał Bębenek: Wiążemy duże nadzieje z sezonem 2010 choć wiemy, że zwycięstwo nie będzie łatwe. Zdajemy sobie sprawę, że nasz sponsor, firma Orlen Oil wiąże z nami ambitne plany i chcemy jak najlepiej odwdzięczyć się za zaufanie jakim nas obdarzono. Naszym celem sportowym na ten rok jest zwycięstwo w grupie N i jak najwyższa pozycja w klasyfikacji generalnej. Wielokrotnie w poprzednich sezonach pokazywaliśmy, że możemy osiągać dobre wyniki. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej. W pierwszym rajdzie sezonu wystartujemy Mitsubishi Lancerem Evo IX w najnowszej specyfikacji. W pozostałych sześciu rundach pojedziemy Mitsubishi Lancerem Evo X. W 2010 roku samochód obsługiwany będzie przez firmę Zbigniewa Steca. Skorzystamy też z pomocy fachowców z firmy High Tec. Obie firmy są nam doskonale znane. Współpracujemy ze sobą od wielu sezonów.

Kalendarz PLATINUM RSMP 2011:

1. Rajd Baltic Cup – 1 runda Platinum RSMP
Termin: 18-20. 02. 2011 r.
Baza rajdu: Gdańsk-Sopot

2. Rajd Świdnicki – Krauze – 2 runda Platinum RSMP
Termin: 8-10. 04. 2011 r.
Baza rajdu: Świdnica

3. Rajd Karkonoski – 3 runda Platinum RSMP
Termin: 10-12. 06. 2011 r.
Baza rajdu: Jelenia Góra

4. Rajd Rzeszowski – 4 runda Platinum RSMP oraz runda FIA CEZ Rally Trophy
Termin: 6-7. 08. 2011 r.
Baza rajdu: Rzeszów

5. Rajd Dolnośląski – 5 runda Platinum RSMP
Termin: 2-4. 09. 2011 r.
Baza rajdu: Kłodzko

6. Rajd Polski – 6 runda Platinum RSMP oraz runda Rajdowych Mistrzostw Europy
Termin: 23-25. 09. 2011 r.
Baza rajdu: Mikołajki

7. Rajd Koszyce – 7 runda Platinum RSMP oraz runda FIA CEZ Rally Trophy
Termin: 14-16. 10. 2011 r.
Baza rajdu: Košice (Słowacja)

 

Ciekawostki na temat Platinum RSMP

  • Najwięcej, aż 11 tytułów rajdowego Mistrza Polski zdobył w swojej sportowej karierze Sobiesław Zasada. Drugim rekordzistą, z 7 tytułami jest Marian Bublewicz. Po cztery tytuły wywalczyli Andrzej Koper i Leszek Kuzaj. Trzykrotnymi Mistrzami Polski w klasyfikacji generalnej są: Krzysztof Hołowczyc, Bryan Bouffier i Janusz Kulig.
  • Firma ORLEN OIL jest Sponsorem Tytularnym Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski już po raz trzeci. Współpracowała na tym polu z PZM w latach 2008, 2010 i tegorocznym sezonie 2011.
  • Najwięcej zwycięstw w rajdach zaliczanych do RSMP ma na swoim koncie Marian Bublewicz (39). Na drugim miejscu plasuje się Sobiesław Zasada (33).
  • Najstarszą imprezą zaliczaną do cyklu RSMP jest Rajd Polski. Pierwszy raz rozegrano go w 1921 roku. W tym roku, we wrześniu odbędzie się już po raz 68. Rajd dwa razy był rundą Rajdowych Mistrzostw Świata. W roku 1973 (klasyfikacja producentów) i 2009, kiedy to oglądała go rekordowa liczba, około 150 tysięcy kibiców. W 2008 roku rajd w klasyfikacji generalnej wygrali: Michał i Grzegorz Bębenkowie (Mitsubishi Lancer). Podczas rozgrywania rundy WRC rok później zwyciężyli w grupie N i zajęli znakomite, 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. W ubiegłym sezonie triumfowali na trasach imprezy za kierownicą Citroena C2R2 Max zwyciężając w klasie A6 i Pucharze Citroena (doskonałe, ósme miejsce w klasyfikacji generalnej).