Przed nami 27. Rajd Karkonoski

Dzisiejszymi testami w okolicach Jeleniej Góry zespół Platinum Rally Team zakończył przygotowania do występu w 27. Rajdzie Karkonoskim, stanowiącym trzecią rundę Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Obecni wiceliderzy klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, Michał i Grzegorz Bębenkowie dokonywali ostatnich zmian w ustawieniach Peugeota 207 S2000. Rajd rozpocznie się w piątek, 2 czerwca. 

Podczas Rajdu Karkonoskiego zawodnicy będą mieli do pokonania 17 odcinków specjalnych o łącznej długości 183 km wytyczonych wśród pięknego, karkonoskiego krajobrazu. Na liście zgłoszeń rundy Platinum RSMP widnieje 50 załóg. Z numerem 2 na trasę rajdu wyruszą Michał i Grzegorz Bębenkowie w Peugeocie 207 S2000 obsługiwanym przez węgierską stajnię Tagai Racing Technology.

Michał Bębenek: Na Rajd Karkonoski jedziemy z dobrym nastawieniem. Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby miało być inaczej: mamy fantastyczny zespół, samochód, którym jedziemy już drugi rajd asfaltowy i myślę, że to wszystko będzie miało odzwierciedlenie w wynikach. Podczas przygotowań do imprezy doszlifowaliśmy rzeczy, które wcześniej wypracowaliśmy w Świdnicy. Skupiamy się na jak najlepszym oswojeniu się z autem. Wydaje mi się, że zawieszenie mamy już dopracowane, pozostało nam teraz tylko przejeżdżać jak najwięcej kilometrów testowych i OS-owych. W przeszłości startowaliśmy w Jeleniej Górze ze zmiennym szczęściem, ale staramy się nie cofać do tego co było kilka lat temu i myśleć wyłącznie przyszłościowo. Teraz jedziemy nowym samochodem, więc jest to zupełnie nowy rozdział. Myślę, że jak zawsze, będzie to udana impreza od strony organizacyjnej, mam nadzieję, że nasza jazda da kibicom dużo frajdy. Rajd Karkonoski to jeden z najtrudniejszych, jeśli właśnie nie najtrudniejszy rajd asfaltowy w całym sezonie.

Grzegorz Bębenek: Po końcówce Rajdu Świdnickiego nasz apetyt na najwyższe miejsce w rajdzie na pewno wzrósł, bo przekonaliśmy się, że naszym Peugeotem można przemieszczać się po OS-ach na prawdę szybko. Lubimy Rajd Karkonoski, na pewno więc rywalizacja będzie się wiązała ze sporą dawką przyjemności. Oczywiście każda załoga chce wygrać, a to komu się to uda okaże się w niedzielę. Na pewno przygotowanie samochodu i zespołu pozwala nam się pokazać na tej imprezie z najlepszej strony. Na dzisiejszych testach zmieniliśmy trochę ustawienie zawieszenia.