Platinum Subaru Rally Team zadebiutuje w 41. Rajdzie Świdnickim Krause

Już w najbliższy piątek, podczas odcinka miejskiego 41. Rajdu Świdnickiego Krause zadebiutuje Platinum Subaru Rally Team. Zespół jest pierwszym owocem współpracy firmy Orlen Oil z Subaru Import Polska. W rajdówkach Subaru Impreza R4 zaprezentują się dobrze znani kibicom rajdowym: Michał i Grzegorz Bębenkowie oraz Wojtek Chuchała z Kamilem Hellerem. 

Wojtek Chuchała rozpoczyna właśnie trzeci sezon za kierownicą Subaru Imprezy w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i pierwszy w specyfiacji R4. Dla Michała Bębenka będzie to debiut w nowej rajdówce – pomimo 15-letniego stażu w krajowym championacie, załoga z Bochni nigdy  nie miała okazji rywalizować w Subaru Imprezie. Obaj kierowcy przez ostatnie dwa dni testowali swoje samochody szukając optymalnych ustawień na zbliżający się rajd. Obaj też zapowiadają aktywną walkę o czołowe lokaty w RSMP 2013.

Michał Bębenek: Po pierwszych testach Subaru Imprezy R4 moje wrażenie są pozytywne. Samochód prowadzi się zdecydowanie inaczej od innych rajdówek R4, ale jest przyjazny dla kierowcy. Samochód jest stabilny, pracowaliśmy nad ustawieniami zawieszenia, ale myślę, że jego możliwości są bardzo duże. Jestem zdziwiony jak szybko można pojechać tym samochodem. Bardzo dobrze hamuje, świetnie się prowadzi, przyzwyczajenia wymaga nieco inna charakterystyka. Oprócz nowego samochodu mamy nowy zespół – Platinum Subaru Rally Team. To bardzo budujące, że dwie znane marki działające na rynku polskim połączyły siły. Reprezentować je to wielki zaszczyt, a jednocześnie duża odpowiedzialność. Rajd Świdnicki będzie to dla nas w dużej mierze nauka, bowiem mamy spośród załóg startujących Subaru Imprezą, najmniejsze doświadczenie związane z jazdą tym samochodem. Rajd zapowiada się dość ekstremalnie w związku z aurą, która przełoży się na warunki na drogach, ale z pewnością zrobimy wszystko by wypaść jak najlepiej. Dodatkowym problemem jest jazda bez kolców w przypadku górnych partii odcinków specjalnych, gdzie może będzie wciąż zalegał śnieg. Tutaj właśnie doskonała znajomość i wyczucie auta mogą być dodatkowym atutem dla tym załóg, które startowały już wielokrotnie Subaru. Dla nas będzie to absolutny debiut w tym samochodzie. Co oczywiście nie oznacza, że nie zamierzamy walczyć o jak najwyższe miejsce.

Grzegorz Bębenek: Tegoroczny sezon rajdowy w Polsce zaczyna się dość późno dlatego, tak jak większość załóg z niecierpliwością czekamy na pierwszy start w mistrzostwach Polski. Bardzo doceniamy fakt iż w gronie naszych sponsorów i partnerów nadal są Orlen Oil, Dr. Marcus International czy Igloo. Cieszymy się ze współpracy z Subaru Import Polska, która rozpoczęła się w tym roku. Takie wsparcie każe nam z optymizmem patrzeć w najbliższą przyszłość i nie pozostaje nic innego jak szybko zgrać się z nowym samochodem. Nadchodzący Rajd Świdnicki będzie odbywał się w trudnych warunkach, bowiem dochodzą do nas wieści, że na niektórych fragmentach tras wciąż leży sporo śniegu. Nie zamierzamy jednak z tego powodu odpuszczać. Wręcz przeciwnie. Postaramy się zaprezentować jak najlepiej.

 

m.bebenek

 

Wojtek Chuchała: Trudno uwierzyć, że od ostatniej rundy RSMP minęło prawie pół roku. Na szczęście był to dla nas pracowity okres, ale i tak nie możemy się już doczekać rywalizacji. Powinniśmy od początku wymagać od siebie jak najwięcej, ale zweryfikujemy to na pierwszych odcinkach, bo jazdy na czas jednak trochę nam brakowało. Rajd Świdnicki będzie debiutem nowego zespołu Platinum Subaru Rally Team, który postaramy się godnie reprezentować. W walce o kolejne dziesiąte sekund pomoże nam STI w specu R4, czyli prawdziwy oesowy predator. Jesteśmy już po testach tej wspaniałej maszyny, która robi naprawdę wielkie wrażenie. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom, a wszystkich kibiców zapraszamy na patelnie walimskie, gdzie pojedziemy tylko pod publikę.

Kamil Heller: Z niecierpliwością odliczamy dni do Rajdu Świdnickiego, chyba najbardziej kultowych zawodów w kalendarzu. Rywalizacja na słynnych odcinkach specjalnych w okolicach Świdnicy zapowiada się bardzo ekscytująco także ze względu na pogodę i warunki na trasie, które mogą przypominać Rajd Monte Carlo. Mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć satysfakcjonujący wynik i przynajmniej częściowo zaspokoić ogromny głód jazdy. Wraz z całym Platinum Subaru Rally Team liczymy na udane rozpoczęcie sezonu, który otworzy przed nami nowy sportowy rozdział. Do zobaczenia na starcie!

w.chuchala

Od finałowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012 upłynęło prawie 180 dni. Po raz pierwszy od 2010 roku Rajd Świdnicki Krause zainauguruje zmagania w krajowym czempionacie. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 12 – 14 kwietnia, w formacie zbliżonym do ubiegłorocznego. Rozpocznie się prologiem po ulicach Świdnicy. Miejska próba będzie stanowić preludium do dwóch dni walki na ponad 164 kilometrach kultowych odcinków specjalnych, zlokalizowanych w Górach Sowich.

Platinum Subaru Rally Team to zespół, który powstał w 2013 roku. Jego barwy reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie – obecni Wicemistrzowie Polski z 15-letnim stażem w RSMP oraz Wojtek Chuchała i Kamil Cheller – młodzi zawodnicy, który rozpoczynają dopiero trzeci sezon w RSMP, ale mają już na koncie tytuł Mistrzów Polski w grupie N. Platinum Subaru Rally Team będzie rywalizować w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013. Obie załogi startują w Subaru Imprezach R4.

Fot. M. Kaliszka i T.Kaliński