Platinum Subaru Rally Team wiceliderem RSMP po pierwszej pętli Rajdu Kauno Ruduo

 

Szutrowy Rajd Kauno Ruduo, rozgrywany na Litwie i stanowiący piątą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, rozpoczęła ponad 60-kilometrowa pętla, składająca się z trzech odcinków specjalnych. Szczególnie dwukrotnie pokonywana, niemal 25-kilometrowa próba stanowiła spore wyzwanie dla zawodników. 

Na nieznanych trasach bardzo dobrze radzą sobie dwie załogi Platinum Subaru Rally Team. Po pierwszej sobotniej pętli Wojciech Chuchała z Kamilem Hellerem uplasowali się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej RSMP. Bracia Bębenkowie rozpoczęli od trzeciego czasu wśród załóg walczących o punkty w polskim czempionacie, ale po uszkodzeniu zawieszenia na kolejnej próbie musieli zwolnić i ostatecznie znaleźli się na czwartej pozycji.

Wojciech Chuchała: Za nami bardzo udana pętla, pełna skoków i poślizgów. Samochód spisuje się świetnie, a jazda na piątym biegu przez las, gdy ustawiamy się pełnym bokiem, daje nam dużo frajdy. Równie wiele się przy tym uczymy, zarówno  jeżeli chodzi o jazdę po szutrach, jak i wykorzystanie możliwości samochodu. Dodatkowych emocji dostarczyła nam rywalizacja z Maćkiem Oleksowiczem, który niestety już na dojazdówce miał kłopoty z samochodem.

Kamil Heller: Fajny dzień, podczas którego mamy naprawdę dużo przyjemności z jazdy długimi poślizgami. Na pierwszej pętli wszystko grało, tylko na drugim przejeździe najdłuższego odcinka droga była już mocno zniszczona. Ale taka jest specyfika tych oesów, które bardzo przypadły nam do gustu. Teraz z kolei czekają nas cztery asfaltowe próby, na których postaramy się pojechać szybko i efektownie. Pozdrawiamy wszystkich kibiców!

Michał Bębenek: Szutrowe trasy nie były idealne, już na drugim oesie uszkodziliśmy zawieszenie, oponę i felgę. W perspektywie mieliśmy jeszcze jeden długi odcinek, który musieliśmy przejechać dość rozważnie. Kosztowało nas to około 50 sekund. Litewskie szutry są bardzo ładne, choć wydawało mi się, że będą twardsze. Człowiek bez doświadczenia może się pomylić, wczoraj kropił deszcz, przed wczoraj na zapoznaniu również i nie do końca były tak betonowe jak sądziliśmy. Podczas drugiego przejazdu droga była rozjechana. Podejrzewam, że jutrzejszy dzień będzie zdecydowanie twardszy, a frajda z jazdy jeszcze większa.

Grzegorz Bębenek: Trasy Rajdu Kauno Ruduo są niesamowite. Zbieramy tu nowe doświadczenia, jazda jest wielką przyjemnością. Nie ustrzegliśmy się niestety błędów. Na jednym z zakrętów, około czterech kilometrów przed metą najechaliśmy na niewidoczny kamień lub korzeń, przez co mocno uszkodziliśmy koło i zawieszenie. Udało nam się mimo wszystko skończyć pętlę. Oes podczas drugiego przejazdu był już rozkopany.  Było tam straszne pobojowisko – samochody stały po prawej i po lewej stronie, chyba dziesięć załóg zaliczyło tam przygodę. Myślę, że jest ok. Dobrze, że jesteśmy na serwisie i jedziemy dalej. To świetna rozgrzewka przed Rajdem Polski, do Mikołajek przyjedziemy dobrze rozjeżdżeni. Dziś zostały nam jeszcze cztery krótkie odcinki, więc siłą rzeczy nie odrobimy już wiele. Jutro zaczynamy nowy dzień i będziemy mocniej atakować.

Platinum Subaru Rally Team to zespół rajdowy, który powstał w 2013 roku. Jego barwy reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie – obecni Wicemistrzowie Polski z 15-letnim stażem w RSMP oraz Wojciech Chuchała i Kamil Heller – młodzi zawodnicy, którzy mają już na koncie tytuł Mistrzów Polski w grupie N. Platinum Subaru Rally Team rywalizuje w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013. Obie załogi startują w Subaru Imprezach R4.

 

23