Platinum Subaru Rally Team przed Rajdem Wisły

Po 10 latach przerwy do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powrócił Rajd Wisły. Już w najbliższy weekend, w Beskidach rozegrana zostanie druga runda krajowego czempionatu. Na liście zgłoszeń widnieje 49 załóg, w tym dwie reprezentujące barwy Platinum Subaru Rally Team: Wojciech Chuchała i Kamil Heller oraz Michał i Grzegorz Bębenkowie. Zawodnicy zakończyli przygotowania do imprezy wtorkowymi testami, podczas których dokonywano ostatnich korekt w ustawieniach Subaru Impez STI R4. 

Fantastyczna inauguracja sezonu w wykonaniu Wojciecha Chuchały i Kamila Hellera, którzy do ostatnich kilometrów oesowych walczyli o zwycięstwo w Rajdzie Świdnickim, stawia młodych zawodników w gronie faworytów do podium kolejnej imprezy. Beskidy to rodzinne strony Wojtka i Kamila, którzy zadebiutują w Rajdzie Wisły.

Wojciech Chuchała: Na pewno założeniem na ten rajd jest poprawienie błędów z pierwszego startu STI w specyfikacji R4. Zrobimy wszystko, aby nasza rajdówka przemieszczała się po oesach jak najszybciej, a ja dam z siebie jeszcze więcej za kierownicą. Cieszymy się, że jedziemy nowy rajd, na właściwie nieznanych odcinkach specjalnych. Mamy nadzieję, że będzie ekscytujący nie tylko dla nas, ale także dla kibiców. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, Greco, SJS i Sony VAIO. Do zobaczenia na starcie!

Kamil Heller: Nie da się ukryć, że Rajd Wisły to dla nas szczególne, niemal domowe zawody. Ja tym bardziej się cieszę, bo historia zatoczy koło i będę mógł wystartować na trasach, przy których jako kibic rozpocząłem swoją przygodę z tym sportem. W tym roku zapowiada się wyjątkowo wymagający rajd, więc bardzo ważne będzie dobranie odpowiednich ustawień samochodu i przygotowanie perfekcyjnego opisu tych wspaniałych, ale niezwykle trudnych odcinków specjalnych. Nie brakuje wśród nich klasyków z dawnych lat, które tworzą ciekawe zestawienie z oesami, rozgrywanymi w poprzednich sezonach. Jak zwykle postaramy się dać z siebie wszystko, szczególnie, że przy trasach pojawi się wielu naszych kibiców i znajomych. Pozdrawiamy wszystkich!

Michał i Grzegorz Bębenkowie dobrze wspominają swój ostatni występ w Rajdzie Wisły, rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W 2002 roku, startując Toyotą Corollą WRC, zajęli drugie miejsce w klasyfikcji generalnej ustępując jedynie Leszkowi Kuzajowi.

Michał Bębenek: Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do startu w Rajdzie Wisły. Na testach w okolicach Limanowej udało się nam dokonać ostatnich zmian w ustawieniach Subaru. Dla większości załóg trasy w okolicach Wisły i Ustronia będą nowością, bowiem impreza ta wraca do kalendarza Mistrzostw Polski po wieloletniej nieobecności. Tak naprawdę dopiero zapoznanie z trasą da nam odpowiedź na pytanie jak dokładnie wygląda charakterystyka tegorocznych odcinków specjalnych i jaki jest stan dróg, na których będą rozgrywane. Nasz ostatni start w tych zawodach, w roku 2002 zakończył się zdobyciem drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej, więc choćby z racji tego faktu darzymy Rajd Wisły sporym sentymentem. Miła atmosfera i duża grupa kibiców – to elementy, które najbardziej zapamiętałem z naszego poprzedniego występu w tej imprezie. Cieszę się, że wróciła ona do kalendarza RSMP.

Grzegorz Bębenek: Rajd Wisły to pod względem trasy impreza o nieco innym charakterze niż pozostałe rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W ubiegłym sezonie miałem okazję pilotować Mateusza Kubata w Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki, gdzie odcinki Cisownica i Ochaby były rozgrywane właśnie na tych trasach. Będzie to rajd wolniejszy niż inne rundy RSMP, ale trasy są bardzo techniczne, a nawierzchnia nieco dziurawa. Będziemy się starali jak najszybciej dołączyć do walki o czołowe lokaty. Michał jest kierowcą, który dość szybko adaptuje się do nowych rajdówek. To, czego nam wciąż brakuje w tym samochodzie, to tysięcy przejechanych kilometrów oesowych. Mimo to jesteśmy pełni nadziei i damy z siebie wszystko by pojechać jak najlepiej. Kibicom do oglądania polecam OS-y Cisownica, Zameczek i Zamarzki. Przyjeżdżajcie na Rajd Wisły!

Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek o godz.19.00, startem honorowym na Placu Hoffa w Wiśle. Podczas sobotniej i niedzielnej rywalizacji zawodnicy pokonają łącznie piętnaście odcinków specjalnych. Jako drudzy na trasę wyjadą Wojciech Chuchała z Kamilem Hellerem. Siódmy numer startowy od organizatorów otrzymali Michał i Grzegorz Bębenkowie.

Platinum Subaru Rally Team to zespół, który powstał w 2013 roku. Jego barwy reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie – obecni Wicemistrzowie Polski z 15-letnim stażem w RSMP oraz Wojciech Chuchała i Kamil Heller – młodzi zawodnicy, którzy mają już na koncie tytuł Mistrzów Polski w grupie N. Platinum Subaru Rally Team rywalizuje w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013. Obie załogi startują w Subaru Imprezach R4.

Fot. M.Kaliszka

 

M.Bebenek_fot.M.Kaliszka

W.Chuchala_fot.M.Kaliszka