Platinum Subaru Rally Team po pierwszej pętli Rajdu Wisły

Pierwsza pętla Rajdu Wisły, który po wieloletniej przerwie powrócił do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, odbyła się w strugach padającego deszczu. Trudne warunki pogodowe nie przeszkodziły jednak załodze Wojciech Chuchała i Kamil Heller w wygraniu odcinka Bzie i wywalczeniu znakomitej, drugiej pozycji na pozostałych trzech OS-ach. Dzięki temu reprezentanci Platinum Subaru Rally Team są wiceliderami klasyfikacji generalnej 49.Rajdu Wisły. 

Druga załoga Platinum Subaru Rally Team – Michał i Grzegorz Bębenkowie, także startująca Subaru Imprezą STI, po przejechaniu czterech odcinków specjalnych zajmuje obecnie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Wojciech Chuchała: Nie ulega wątpliwości, że warunki są bardzo trudne, ale też nie spodziewaliśmy się łatwego rajdu. Na pierwszej pętli pogoda szybko się zmieniała – na dwóch początkowych oesach było dość sucho, a na kolejnych spadł deszcz. My staraliśmy się trzymać dobre tempo, choć początek nie był idealny, bo mieliśmy małą przygodę, przytrafił nam się też obrót. Na drugiej pętli postaramy się złapać lepsze wyczucie, aby jechać szybciej i pewniej.

Kamil Heller: Rozpoczęliśmy szybkim tempem, nawet mimo przygody na pierwszym odcinku. Kolejne też poszły dobrze, choć opady deszczu były coraz silniejsze. Dlatego szczególnie na ostatnim oesie w pętli staraliśmy się jechać czujnie i ostrożnie. Samochód spisuje się świetnie, a teraz czekają nas oponiarskie decyzje przed drugą pętlą, na której będziemy chcieli poprawić nasze tempo.

Michał Bębenek: Na pierwszej pętli na pewno nie było łatwo, do tego doszedł deszcz. Cały czas szukamy własnych ustawień samochodu, które pozwolą nam coraz szybciej przemieszczać się po trasach oesów. W Subaru czuję się świetnie, jestem całkowicie wyluzowany. Do pewnych ustawień musimy po prostu sami dojść wewnętrznie. Nie mieliśmy jeszcze okazji na testowanie Imprezy podczas deszczu. Na serwisie zdecydujemy się na pewne zmiany. Mam pomysł, który będziemy chcieli przetestować.

Grzegorz Bębenek: Poranną pętlę pojechaliśmy na slickach, przed ostatnim oesem zmieniliśtmy je na medie, z oponami nie było więc większego problemu. Decyzje, które podjęliśmy były dobre, bo deszcz nie był aż tak duży. Niestety samochód cały czas skacze nam po drodze, zwłaszcza w zakrętach, gdzie trzeba się sprytnie i szybko przemieszczać. Mam nadzieję, że zmiany w nastawach zawieszenia poprawią tą sytuację.

Więcej na temat imprezy: www.rajd-wisly.pl

Strona zespołu Platinum Subaru Rally Team: www.psrt.pl

IMG_0067 copy