Platinum Subaru Rally Team po I etapie Rajdu Kauno Ruduo

Zakończył się pierwszy etap litewskiego Rajdu Kauno Ruduo, który w tym roku po raz pierwszy stanowi rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Szutrowe trasy wokół Kowna okazały się bardzo wymagające i szybkie. Zawodnicy Platinum Subaru Rally Team w sobotę poradzili sobie bardzo dobrze. Wojciech Chuchała i Kamil Heller zajmują drugie, a Michał i Grzegorz Bębenkowie czwarte miejsce w polskiej klasyfikacji generalnej imprezy. 

Pierwszy dzień rywalizacji stał pod znakiem szybkiej jazdy obu kierowców. Na OS1 załoga niebieskiego Subaru Platinum Subaru Rally Team zanotowała drugi, a czerwonego – trzeci czas. Niestety na drugim oesie Michał Bębenek uszkodził przednie koło oraz zawieszenie i musiał zwolnić tempo, ale mimo to zameldował się na mecie etapu na czwartej pozycji. Wojciech Chuchała dzięki szybkiej i bezbłędnej jeździe dowiózł drugą lokatę na koniec dnia.

Michał Bębenek: Jechało mi się dziś bardzo dobrze, choć sądziłem, że odcinki będą dużo twardsze. Trzeba zachować tu dużą czujność, drobny błąd, który popełniliśmy na drugim oesie sporo nasz kosztował. Uderzyliśmy kołem w korzeń, uszkodziła się felga i ponieśliśmy spore straty z powodu pokrzywionych elementów zawieszenia. Jutro jest kolejnych pięć oesów, które będą twardsze, zdecydowanie jeszcze szybsze od dzisiejszych. To daje nam spore pole do popisu, więc na pewno będziemy cisnąć.

fot.M_Kaliszka

Grzegorz Bębenek: Dużo wrażeń zebrałem podczas dzisiejszej jazdy. Najpierw mieliśmy pętlę z długimi, szutrowymi odcinkami, które jechało się bardzo przyjemnie, ale i szybko. Drugi odcinek zrobił w rajdzie odsiecz – jechaliśmy i co kilka metrów widzieliśmy trójkąty, samochody leżące w rowie, o dziwo przygody spotykały głownie Litwinów, polscy zawodnicy mieli więcej szczęścia. Popołudniowa pętla to oesy asfaltowe z bardzo widowiskowym odcinkiem w centrum Kowna, który zgromadził dużą ilość kibiców. Na pewno mamy tu dużą frajdę z jazdy. Nie jest źle – kończymy dzień na czwartym miejscu, jutro na pewno chcemy przyspieszyć.

Wojciech Chuchała: Dzisiejszy dzień był bardzo pozytywny, chociaż odcinki zaskakiwały nas swoją trudnością. Jednak jazda po szutrach naszym Subaru z napędem na cztery koła to prawdziwa przyjemność, którą staraliśmy się czerpać z każdego pokonanego kilometra. Drugie miejsce mocno nas cieszy, podobnie jak nowa porcja wiedzy o jeździe po szutrowej nawierzchni. Jutro przed nami jeszcze prawie 100 kilometrów oesowych, które z pewnością dadzą nam i kibicom kolejną dawkę emocji.

Kamil Heller: Jazda po szutrach to coś fantastycznego, a dzisiejszy dzień był tego kolejnym potwierdzeniem. Odcinki specjalne Rally Kauno Ruduo są naprawdę świetne. Dziś mieliśmy ich pełny przekrój, bo poza szutrami było też kilka miejskich prób. Szkoda nam Maćka Oleksowicza, bo zapowiadała się ciekawa rywalizacja. Jednak jutro na pewno nie zabraknie emocji, bo niewielką stratę ma do nas z kolei Maciek Rzeźnik.

fot.T_Kalinski