Platinum Subaru Rally Team o krok od zwycięstwa w Rajdzie Kauno Ruduo

W niedzielę zakończyła się rywalizacja na odcinkach specjalnych litewskiego Rajdu Kauno Ruduo, który stanowił piątą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po dwóch dniach ścigania się na litewskich szutrach obie załogi Platinum Subaru Rally Team zameldowały się na mecie. Wojciech Chuchała i Kamil Heller wywalczyli doskonałe drugie miejsce w polskiej klasyfikacji imprezy, tracąc zaledwie 4,8 sekundy do zwycięzcy. Michał i Grzegorz Bębenkowie ukończyli rajd na wysokim czwartym miejscu. 

Litewska eliminacja RSMP rozgrywana w ostatni weekend w okolicach Kowna okazała się niezwykle wymagająca dla załóg i sprzętu. Szutrowe trasy o zmiennej charakterystyce były doskonałym treningiem przed zbliżającym się Rajdem Polski. Wojciech Chuchała i Kamil Heller aż do mety ostatniego odcinka walczyli o pierwszą pozycję. Ostatecznie cały rajd przegrali różnicą zaledwie 4,8 sekundy wygrywać dwa ostatnie odcinki specjalne. Bracia Bębenkowie kontrolowali czwarte miejsce od początku niedzielnego etapu.

Wojciech Chuchała: Nie przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo, bo trzeba pamiętać, że teraz otarliśmy się o nie z powodu pecha Kajetana. My liczyliśmy raczej na kolejne doświadczenia na szutrach, których zdobyliśmy naprawdę dużo. Okazało się, że jak zaciśniemy zęby, możemy trzymać bardzo dobre tempo na tej nawierzchni. Patrzymy więc z optymizmem na Rajd Polski, czyli najważniejszą imprezę w sezonie. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, Greco, SJS i Sony VAIO. Do zobaczenia w Mikołajkach!

Kamil Heller: Naszym założeniem na finałową pętlę było podkręcenie tempa i odparcie ataków Maćka Rzeźnika. Te dwa oesy udało nam się pojechać naprawdę dobrze, a jak się okazało, możemy się cieszyć nie tylko z drugiego miejsca w rajdzie, ale i ze zwycięstwa w dniu. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni i dziękujemy całemu Zespołowi za świetną pracę. Teraz przed nami krótki odpoczynek, a już niebawem widzimy się na Rajdzie Polski!

Michał Bębenek: Ciekawy rajd, interesujące odcinki specjalne, ciepłe przyjęcie ze strony Litwinów, pogoda również dopisała. Dziękujemy kibicom z Polski, którzy przybyli na Litwę, aby dopingować nas na trasie. Widzieliśmy grupy osób z biało-czerwonymi flagami. Jestem zadowolony ze swojej jazdy, choć nie do końca z czwartego miejsca, bo jak każdy sportowiec, zawsze chciałbym wygrywać. Trochę zazdroszczę Litwinom ich limitu oesowego, który w rajdach wynosi 120 km. Może dobrze by było zastanowić się czy w Polsce nie pójść tym tropem, by obniżyć koszty startów? Podsumowując: to był udany weekend, podczas którego zebraliśmy wiele doświadczeń w jeździe Subaru po szutrach. To bardzo  cenne przed zbliżającym się Rajdem Polski.

Grzegorz Bębenek: Jesteśmy zadowoleni z naszej jazdy. Czwarte miejsce, to pierwsze poza podium, ale jechało nam się dobrze. Rajd bardzo mi się podobał. Odcinki były ciekawie skonfigurowane, organizacja także stała na dobrym poziomie. Przed ostatnią pętlą zmieniliśmy  nieco ustawienia zawieszeń, aby potestować prowadzenie się Imprezy przed kolejnym szutrowym rajdem w Mikołajkach. Cieszymy się z kolejnej mety i punktów do Mistrzostw Polski.

Platinum Subaru Rally Team to zespół rajdowy, który powstał w 2013 roku. Jego barwy reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie – obecni Wicemistrzowie Polski z 15-letnim stażem w RSMP oraz Wojciech Chuchała i Kamil Heller – młodzi zawodnicy, którzy mają już na koncie tytuł Mistrzów Polski w grupie N. Platinum Subaru Rally Team rywalizuje w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013. Obie załogi startują w Subaru Imprezach R4.

Fot. M.Kaliszka

IMG_6197 copy

IMG_6178 copy