Platinum Subaru Rally Team na półmetku Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Jedenaście odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 172 kilometrów będą mieli do pokonania zawodnicy startujący w 21. Rajdzie Rzeszowskim,  kolejnej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na szybkich podkarpackich oesach nie zabraknie również dwóch załóg Platinum Subaru Rally Team: Wojciecha Chuchały i Kamila Hellera oraz Michała i Grzegorza Bębenków. 

Rajd, który rozpocznie się w najbliższy czwartek uroczystą ceremonią na rzeszowskim rynku, charakteryzuje się szybką i śliską asfaltową nawierzchnią, na której w ubiegłym roku doskonale poradzili sobie zarówno bracia Bębenkowie, zajmując miejsce na podium jak i Wojtek Chuchała z Kamilem Hellerem, którzy ukończyli imprezę na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. Obie załogi Subaru Imprez STI R4 zakończyły już przygotowania do zbliżającej się imprezy.

Michał Bębenek: Jestem bardzo skoncentrowany na tym, aby podczas rajdu w Rzeszowie wykorzystać w pełni możliwości samochodu i pojechać najlepiej jak potrafię.  Już na Rajdzie Karkonoskim wydawało mi się, że jedziemy naprawdę szybko, ale uzyskiwane czasy nie bardzo to potwierdzały. Podczas wtorkowych testów pod Rzeszowem wprowadziliśmy do ustawień auta małe korekty, które być może pozwolą na nieco szybsze pokonywanie odcinków specjalnych. To, na co szczególnie będziemy zwracać uwagę, to długi, niemal 30 kilometrowy OS Lubenia, podczas pierwszego etapu zawodów. Jak zawsze jestem pełen optymizmu przed startem i skupiam się na tym, aby dać z siebie wszystko.

Grzegorz Bębenek: Trasy Rajdu Rzeszowskiego można w skrócie scharakteryzować jako techniczne, wybijające i bardzo podstępne, a co za tym idzie wymagające od załogi wiele uwagi i doskonałego opisu. W przypadku padającego deszczu drogi robią się bardzo śliskie. Zapraszamy wszystkich kibiców na podkarpackie odcinki specjalne. Postaramy się pojechać szybko i skutecznie, a przy okazji dostarczyć Wam wiele emocji. Trzymajcie za nas kciuki!

M.Bebenek_fot.M.Kaliszka

Wojciech Chuchała: Co roku bardzo chętnie wracamy do Rzeszowa, gdzie odbywa się jedna z naszych ulubionych asfaltowych rund RSMP. Odcinki Rajdu Rzeszowskiego są wspaniałe i ściganie się po nich sprawia dużą frajdę, ale wymaga też maksymalnej koncentracji.  Po kilku startach i testach coraz lepiej rozumiemy się z naszym Subaru w specyfikacji R4, więc najbliższy weekend na Podkarpaciu zapowiada się naprawdę ciekawie. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, Greco, SJS i Sony VAIO, a także pozdrawiamy wszystkich kibiców. Do zobaczenia w Rzeszowie!

Kamil Heller: Wakacje w pełni, podobnie jak sezon RSMP, który zbliża się do półmetka. Będzie nim Rajd Rzeszowski, czyli nasze ulubione zawody. Trasy na Podkarpaciu mocno nam pasują i zawsze z przyjemnością się na nich ścigamy. Szczególnie dużo emocji powinien dostarczyć prawie 30-kilometrowy odcinek Lubenia. Mamy nadzieję, że letnia aura będzie nam sprzyjać, a solidne przygotowanie do tych zawodów pozwoli notować niezłe czasy i cieszyć się na mecie z dobrego wyniku. Nie mniej ważne będzie zapewnienie frajdy kibicom, którzy zawsze licznie dopingują do walki na krętych oesach Rajdu Rzeszowskiego.

W.Chuchala-fot.T.Kalinski

Platinum Subaru Rally Team to zespół rajdowy, który powstał w 2013 roku. Jego barwy reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie – obecni Wicemistrzowie Polski z 15-letnim stażem w RSMP oraz Wojciech Chuchała i Kamil Heller – młodzi zawodnicy, którzy mają już na koncie tytuł Mistrzów Polski w grupie N. Platinum Subaru Rally Team rywalizuje w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013. Obie załogi startują w Subaru Imprezach R4.

Fot. M.Kaliszka i T.Kaliński