Platinum Subaru Rally Team na ósmym miejscu w Rajdzie Polski

W Mikołajkach zakończył się 70.Rajd Polski, runda Rajdowych Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski. Załoga Platinum Rally Team: Wojciech Chuchała i Kamil Heller, mimo trudnych warunków pogodowych, ukończyła szutrowe zmagania na ósmym miejscu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski przy okazji zajmując drugie miejsce w klasyfikacji Production Cars ERC.  Michał i Grzegorz Bębenkowie mieli mniej szczęścia. Na jedenastym odcinku specjalnym uszkodzili przednie zawieszenie i byli zmuszeni do wycofania się z zawodów dwa oesy przed metą. 

Wojciech Chuchała: Tegoroczny Rajd Polski dostarczył nam naprawdę wielu emocji. Walczyliśmy o zwycięstwo w klasyfikacji samochodów produkcyjnych, po drodze zapisując na swoje konto kilka oesów, więc są powody do zadowolenia. Na pewno zdobyliśmy też wiele umiejętności, przydatnych w rajdach off-roadowych, więc jeżeli kiedyś w jakimś wystartujemy, będziemy mieli w zanadrzu kilka trików. Trasy Rajdu Polski były ekstremalnie trudne, a samo pozostanie na drodze stanowiło wyzwanie. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, Greco, SJS i Sony VAIO. Do zobaczenia na Rajdzie Dolnośląskim!

Kamil Heller: Szczególnie końcówka rajdu była bardzo ciekawa, choć dla nas także nieco stresująca. Jednak mimo kilku przygód udało nam się wygrać z Tomkiem Kucharem i zdobyć cenne punkty. Żałujemy natomiast wypadku naszych kolegów z teamu, szczególnie, że widzieliśmy go stojąc na starcie odcinka. Nie da się ukryć, że była to  jedna z trudniejszych edycji Rajdu Polski. Trasy były wyjątkowo wymagające, miejscami mega dziurawe i wybijające. Na szczęście nasze Subaru w każdych warunkach spisywało się perfekcyjnie, za co bardzo dziękujemy całemu Zespołowi. Mnie osobiście cieszy także duży progres Wojtka w jeździe po luźnych nawierzchniach.

IMG_5285

Michał Bębenek: Na pewno od samego początku bardzo mocno staraliśmy się jechać na maksimum naszych możliwości, szybkim tempem, oczywiście na tyle na ile pozwalał nam sprzęt. Jest to frustrujące, bo na wolnym, oporowym prawym zakręcie, uderzyliśmy w uszkodzony asfalt, gdzie zrobiła się wyrwa. Zahaczyliśmy o niego wewnętrzną częścią koła i zwyczajnie je urwaliśmy. Niestety mieliśmy po rajdzie, wielka szkoda, bo zostały trzy odcinki do końca bardzo ciężkiej imprezy. Wyjeżdżamy do domu z dużym niedosytem. To mój pierwszy nieukończony Rajd Polski.

Grzegorz Bębenek: W tym roku ten rajd nie był dla nas szczególnie udany. Trzy odcinki przed metą, na jednym z zakrętów wyrwaliśmy wahacz. Myślę, że to był pech. Wczoraj był ciężki dzień, tyle zakrętów i wiele pułapek na których można było zakończyć jazdę. Dzisiaj chwila nieuwagi i kończymy rajd. Imprezy nie możemy zaliczyć do udanych.

IMG_4934

Platinum Subaru Rally Team to zespół rajdowy, który powstał w 2013 roku. Jego barwy reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie – obecni Wicemistrzowie Polski z 15-letnim stażem w RSMP oraz Wojciech Chuchała i Kamil Heller – młodzi zawodnicy, którzy mają już na koncie tytuł Mistrzów Polski w grupie N. Platinum Subaru Rally Team rywalizuje w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013. Obie załogi startują w Subaru Imprezach R4.