Platinum Subaru Rally Team jedzie na Litwę

Już za kilka dni odbędzie się kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem czołówka rajdowców znad Wisły uda się do litewskiego Kowna, gdzie rozegrany zostanie szutrowy Rajd Kauno Ruduo. Na starcie nie zabraknie także załóg Platinum Subaru Rally Team. Wojciech Chuchała i Kamil Heller pojadą Subaru Imprezą STI z numerem osiem, a Michał i Grzegorz Bębenkowie nakleją na drzwi bliźniaczego samochodu numer dziesięć. 

Litewska eliminacja RSMP, która jest także czwartą rundą Mistrzostw Litwy, to nowość w polskim czempionacie, rozgrywana po raz pierwszy w historii serialu. Szutrowy rajd  o długości 166 km składający się z dwunastu odcinków specjalnych usytuowanych wokół Kowna rozpocznie się w sobotę i potrwa do niedzieli. Będzie doskonałą rozgrzewką przed Rajdem Polski, który także zostanie rozegrany się na luźnej nawierzchni.

Michał Bębenek: Choć litewski Rajd Kauno Ruduo to kilometrowo najbardziej odległa runda RSMP, bardzo się cieszę, że będziemy mieli okazję rywalizować na nowych i nikomu nieznanych trasach szutrowych. Nie ukrywam, że na luźnych nawierzchniach czuję się dobrze. Nie miałem jeszcze okazji startować Subaru na szutrze i będzie to nasz debiut w Imprezie w takich warunkach, dodatkowo za granicą. Po Rajdzie Rzeszowskim jestem bardzo pozytywnie nastawiony do drugiej części sezonu. Wydaje mi się, że coraz lepiej rozumiem samochód i jestem w niego już dość dobrze wjeżdżony.

Mam nadzieję, że uda się nam szybko znaleźć właściwie ustawienia zawieszeń i zaprezentujemy z Grzegorzem jazdę efektywną i efektowną, która spodoba się kibicom.

Grzegorz Bębenek: Zupełnie nowe trasy, nowy rajd poza granicami kraju, to wszystko powoduje, że jestem ogromnie ciekaw jak będzie przebiegać rywalizacja na Litwie. Przy okazji porównamy poziom polskich zawodników startujących w Mistrzostwach Polski z litewskimi załogami, które jak się domyślam, nie zamierzają tanio sprzedać skóry. Do Kowna wyjeżdżamy pełni nadziei i nastawieni na zdobywanie nowych doświadczeń. Jesteśmy bardzo pozytywnie naładowani po ostatnim rajdzie, podczas którego Michał zaprezentował całkiem dobre tempo jazdy i pokazał, że doskonale czuje się za kierownicą Subaru. Liczymy też na polskich kibiców. Trzymajcie za nas kciuki!

23

Wojtek Chuchała: Jesteśmy z całą pewnością mocniejsi przed drugą częścią sezonu. A do tego zawsze jak widzimy szuter, od razu dajemy z siebie wszystko, żeby jechać szybko i efektownie. Chcemy się bawić razem z kibicami, więc mamy nadzieję, że spodoba im się nasz styl jazdy. Zatem będziemy latać wysoko, skakać daleko i jechać z maksymalnymi prędkościami po tych szutrowych trasach. Dziękujemy całemu Zespołowi, który ciężko pracował nad przygotowaniem samochodu do tej rundy RSMP, a także naszym Partnerom: Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, Greco, SJS i Sony VAIO. Do zobaczenia na starcie!

Kamil Heller: W Rzeszowie nie przejechaliśmy zbyt wielu kilometrów, ale mimo to jesteśmy w dobrej formie, więc staramy się zapomnieć o tym rajdzie i skupiamy się na kolejnych zawodach. Szczególnie, że przed nami całkowicie nowa runda RSMP. Nieznane trasy, tym bardziej szutrowe, to zawsze duża frajda i równie wielkie wyzwanie. Bardzo nas cieszy powrót na luźne nawierzchnie, po których jeździ się pełnymi bokami. I liczymy, że będzie cieszyć także kibiców, którzy pojawią się przy oesach Rally Kauno Ruduo.

011

Platinum Subaru Rally Team to zespół rajdowy, który powstał w 2013 roku. Jego barwy reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie – obecni Wicemistrzowie Polski z 15-letnim stażem w RSMP oraz Wojciech Chuchała i Kamil Heller – młodzi zawodnicy, którzy mają już na koncie tytuł Mistrzów Polski w grupie N. Platinum Subaru Rally Team rywalizuje w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013. Obie załogi startują w Subaru Imprezach R4.

Fot. M.Kaliszka i T.Kaliński