Platinum Rally Team zaprasza na 21.Rajd Dolnośląski

Już w najbliższy piątek widowiskowym prologiem na ulicach Kłodzka rozpocznie się kolejna runda Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Dolnośląski. Z numerem 5 wystartuje Michał Bębenek. Po krótkiej przerwie na fotel pilota w Mitsubishi Lancerze Evo X R4 powraca jego brat-Grzegorz.

Załoga Platinum Rally Team jest już na miejscu i zapoznaje się z trasami odcinków specjalnych. Samochód przygotowany przez stajnię rajdową Zbigniewa Steca przeszedł szczegółowy przegląd po poprzedniej eliminacji RSMP. Mimo kłopotów z elektroniką na Rajdzie Rzeszowskim zawodnicy wciąż są dobrej myśli i zamierzają kolejny raz walczyć o jak najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej imprezy.

Michał Bębenek: Rajd Dolnośląski jest taką sztandarową imprezą w kalendarzu Platinum RSMP – jedzie się na odcinkach, które tworzyły najpierw Rajd Zimowy, potem Rajd Polski. Nazwy rajdów się zmieniały, ale OS zostawały często te same, więc to są kultowe trasy, bardzo ciekawe. Przyjeżdża też bardzo dużo kibiców, a organizatorzy to bardzo sympatyczni ludzie. Każdy rajd ma swoją atmosferę, Rajd Dolnośląski należy do tych z lepszą, więc miło się tu startuje. Oczywiście mamy zamiar walczyć o jak najwyższą pozycję w klasyfikacji generalnej mając nadzieję, że samochód tym razem nie sprawi nam niemiłej niespodzianki.

Grzegorz Bębenek: Bardzo się cieszę, że mogę wystartować w tej imprezie. Czuję się już bardzo dobrze i wierzę, że tak pozostanie do końca sezonu. Trasa Rajdu Dolnośląskiego jest niemal taka sama jak rok temu. Spalona czy Międzylesie to kultowe odcinki rajdowe. Wydaje się, że jej ciekawa charakterystyka z szybkimi zakrętami pokonywanymi na czwartym i piątym biegu oraz prostymi pozbawionymi szykan, dobrze pasuje do naszego Lancera Evo X R4. Prolog w Kłodzku z pewnością przyciągnie wielu kibiców.

Relacje z 21.Rajdu Dolnoślaskiego będzie można obejrzeć od piątku do niedzieli (2-4 września) w TVP1 tuż po Sport Wiadomościach o godz. 20.00 oraz w TVP2 w programie Sport Telegram o 18.35 i TVP Sport/TVP Info w Sportowym Wieczorze o 23.00. Zapraszamy także odwiedzania portalu www.rsmp.info, gdzie również pojawi się sporo materiałów filmowych z imprezy.

Fot. Robert Magiera i Marcin Kaliszka