Platinum Rally Team zakończyło sezon na 50. Rajdzie Barbórka

Kultowy odcinek specjalny na Karowej zakończył tegoroczny sezon rajdowy w Polsce. Mimo iż Rajd Barbórka nie jest zaliczany do żadnej oficjalnej klasyfikacji mistrzowskiej, to właśnie w Warszawie spotkali się czołowi zawodnicy rajdowi, wyścigowi i rallycrosowi by rywalizować w centrum miasta na OS-ie, który w tym roku był rozgrywany już po raz pięćdziesiąty. Nie mogło tam zabraknąć także załóg Platinum Rally Team. 

Rajdowi Wicemistrzowie Polski 2012 – Michał i Grzegorz Bębenkowie uzyskali na Karowej siódmy czas w klasyfikacji generalnej startując swoim Peugeotem 207 S2000. Maciej Steinhof startujący Subaru Imprezą R4 po awarii auta na jednym z wcześniejszych odcinków rajdu, wykonał na najsłynniejszym polskim OS-ie przejazd pokazowy, wioząc zwycięzcę licytacji Szlachetnej Paczki.

Michał Bębenek: Po starcie w Barbórce obiecywaliśmy sobie wiele, niestety na pierwszym OS-ie nasze założenia legły w gruzach. Taki urok Barbórki – jeden drobny błąd może kosztować naprawdę sporo. Po przejechaniu pierwszej pętli „przytuliliśmy” się do krawężnika, nie czuliśmy nawet tego dotknięcia, ale niestety opona została rozcięta. Wymiana koła na odcinku trwała około trzech minut i to pozbawiło nas szans w walce o wynik w czołówce. Zmienialiśmy pierwszego kapcia w tym roku, dobrze że stało się to tutaj, a nie na rajdzie do Mistrzostw Polski. Cieszę się, że możemy wystartować na Karowej, chyba każdy zawodnik przyjeżdża na Barbórkę z myślą o tej najsłynniejszej rajdowej ulicy w Polsce. Jedziemy tam głównie w podziękowaniu dla sponsorów i kibiców za miniony sezon. Dzięki fantastycznym sponsorom: Orlen Oil – producentowi olejów Platinum, Dr. Marcus – producentowi odświeżaczy samochodowych, a także Sylenowi, Igloo, Orlen Oil Czesko oraz partnerom: Prince i AQQ mogliśmy przejechać cały sezon w świetnym zespole, w samochodzie S2000. Naszym przejazdem po Karowej chciałbym podziękować również kibicom  za doping na trasach wszystkich tegorocznym imprez rajdowych.

Maciej Steinhof: Bardzo się cieszę, że jestem po raz kolejny na tym rajdzie, Barbórka to wielkie święto również dla mnie, kierowcy wyścigowego. Pierwszy odcinek jechało nam się genialnie, czas był bardzo dobry. Pokazaliśmy, że potrafimy na błotnistej trasie samochodem rajdowym pojechać szybko. Niestety, awaria Subaru zmusiła nas do wycofania się z rajdu, ale jesteśmy na Karowej, gdzie chcieliśmy dać pokaz naszych umiejętności. Mam nadzieję, że kibice mieli dużo dobrej zabawy podczas naszego przejazdu. Naszym występem mogliśmy wspomóc fantastyczną akcję – Szlachetną Paczkę, która bezpośrednio wspiera rodziny, które tego bardzo potrzebują. Bardzo się cieszę, że mogliśmy włączyć się do tej akcji i że przeazd w naszej rajdówce został wylicytowany za pond dwa tysiące złotych. W przyszłym tygodniu, w Krakowie, razem z moim pilotem Robertem Hundlą, dodatkowo będziemy przygotowywać paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin. Bardzo chciałbym podziękować sponsorom bez którym ten start nie powiódłby się, są to firmy: Orlen Oil, Dragon, Atlas i Hoff.

Fot. Marcin Kaliszka