Platinum Rally Team wygrywa I dzień 68. Rajdu Polski!

Michał i Grzegorz Bębenkowie reprezentujący Platinum Rally Team wygrali pierwszy dzień 68. Rajdu Polski, rundy Rajdowych Mistrzostw Europy i Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wyprzedzili m.in. zajmujących kolejno 2 i 3 miejsce Krzysztofa Hołowczyca i Michała Sołowowa.

Duet braci Bębenków od pierwszego odcinka specjalnego konsekwentnie realizował plan szybkiej i precyzyjnej jazdy dającej możliwość kontaktu z czołówką kierowców. Od początku utrzymywali drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Na ostatnim dzisiejszym OS-ie rozgrywanym na torze w Mikołajkach, Michał i Grzegorz Bębenkowie wyprzedzili dotychczasowych liderów, Krzysztofa Hołowczyca i Łukasza Kurzeję.

Michał Bębenek: Bardzo udany dzień. To była czysta, szybka i precyzyjna jazda. Cieszę się, że samochód spisał się dobrze w tych warunkach. Było twardo, odcinki nie były rozjeżdżone. Wykorzystaliśmy potencjał zarówno swój jak i całego zespołu. Z optymizmem patrzymy na kolejny dzień. Przyjechaliśmy tutaj, żeby wygrać, choć wiem już, że zwycięstwo nie będzie łatwe. Nie oddamy łatwo nawet centymetra, zrobię wszystko co będę mógł, żeby utrzymać wynik.

Grzegorz Bębenek: Wygrany dzień powoduje bardzo miłe uczucia. Przypomina mi się Rajd Polski sprzed trzech lat, kiedy wygraliśmy całą imprezę. W tym roku poziom jest wyższy, aż ośmiu zawodników nadal ma szansę ten rajd wygrać. Szczęśliwie po ciężkim boju jesteśmy na prowadzeniu, choć na OS-ach zostawało niewiele marginesów, trzeba było przemieszczać się bardzo szybko, a to niosło za sobą oczywiście ryzyko. Na pewno jutro będzie taka sama jazda. Podczas drugiej pętli nasza rajdówka uległa awarii, która na szczęście nie wpłynęła na wynik. Uszkodziliśmy wydech, ale mechanicy na pewno się z tym uporają.

68. Rajd Polski to runda rajdowych Mistrzostw Europy i Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zostanie rozegrany w dniach 23-25 września 2011 roku. Zawodnicy będą mieli do pokonania 230 kilometrów i 230 metrów podczas trzynastu odcinków specjalnych. Tradycyjnie impreza jest wspierana przez firmę Orlen Oil, producenta olejów Platinum, która po raz kolejny jest sponsorem generalnym wydarzenia. W 68. Rajdzie Polski, w barwach olejów Platinum startują dwie załogi. Oprócz Michała i Grzegorza Bębenków z logo Orlen Oil jedzie również doskonale znany kibicom rajdowym Krzysztof Hołowczyc.

Fot. Marcin Kaliszka