Platinum Rally Team wiceliderem po I etapie Rajdu Dolnośląskiego

Michał i Grzegorz Bębenkowie startujący Peugeotem 207 S2000 zajmują drugie miejsce w klasyfikacji generalnej po I etapie 22.Rajdu Dolnośląskiego – ostatniej rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012. Załoga Platinum Rally Team po sześciu piątkowych OS-ach rozgrywanych wokół Polanicy-Zdroju i Kłodzka walczy o tytuł wicemistrzów Polski w klasyfikacji generalnej cyklu. 

Bracia Bębenek zanotowali dwa razy drugi czas przejazdu na najdłuższym, ponad 24 kilometrowym odcinku specjalnym Domaszków.  Mimo słonecznej pogody, na niektórych fragmentach OS-ów panowały ciężkie warunki. Nawierzchnia była mokra i bardzo śliska. Załoga z Bochni konsekwentnie realizuje plan utrzymania przewagi punktowej nad konkurentami i wywalczenia tytułu wicemistrzów Polski w klasyfikacji końcowej Platinum RSMP.

Michał Bębenek: To był bardzo dobry, udany dzień, choć trudny, z  ciężkimi odcinkami specjalnymi. Pomimo, że nie padało w górach była wilgoć, która pokrywała 50 procent odcinka Spalona. Drugi odcinek, który w tym roku jechaliśmy po raz pierwszy również był ciężki, z dużą ilością kamieni i wilgotnych partii. Trzeba było być wyczulonym co do niektórych, zdradliwych miejsc. Jestem zadowolony, samochód pracował bez zarzutu, pojechaliśmy na tyle, na ile mogliśmy. Po pierwszym dniu mamy dość komfortową i klarowną sytuację. Nie musimy nikogo gonić, a jedynie uciekać, ale ta strata do goniących nas zawodników, którzy mogliby nam zagrozić w walce o tytuł wicemistrza Polski jest na tyle duża, że jadąc normalnym, bezpiecznym tempem powinno być ok. Mam nadzieję, że dzisiejszy wynik uda nam się dowieźć do mety.

Grzegorz Bębenek: Wszystko poszło zgodnie z planem. Narzuciliśmy sobie taktykę bardzo szybkiej jazdy, ale zakładającej również, że za wszelką cenę musimy pozostać na drodze, nie możemy łapać kapci, szczególnie że z ubiegłego roku mamy tu niezbyt dobre doświadczenia.  To był nasz priorytet: czysta, pewna jazda, nie od razu na 100 procent. Rozwój sytuacji miał pokazać czy mamy przyśpieszyć na końcu etapu. Myślę, że dzisiejszy dzień poukładał się dla nas bardzo komfortowo. Przejechaliśmy go bardzo szybko, czysto. Jutro mamy zbyt dużo do stracenia, żeby wdawać się w niepotrzebną bijatykę. Na pewno pojedziemy szybko, czujnie i na bieżąco będziemy kontrolować rozwój sytuacji.

Tegoroczny Rajd Dolnośląski zamyka sezon Platinum RSMP 2012. W ciągu dwóch dni zawodnicy pokonają łącznie trzynaście odcinków specjalnych o łącznej długości 183 km. Wraz z drogami dojazdowymi trasa rajdu liczy 677 km. Ceremonia mety odbędzie się w centrum Polanicy-Zdroju, w sobotę 20 października, o godz.19.00. Dziś o godz. 20.02 w TVP1 pierwsza kronika Rajdu Dolnośląskiego.

Sponsorami załogi Michała i Grzegorza Bębenków są: Orlen Oil – producent olejów Platinum, Dr.Marcus International – producent odświeżaczy samochodowych, Orlen Oil Cesko, SYLEN i  Igloo. Partnerami zespołu są  firmy: Prince i AQQ.