Platinum Rally Team przygotowany na 68. Rajd Polski.

Bocheńska załoga braci Michała i Grzegorz Bębenków startująca w Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Mitsubishi Lancerem EVO X R4 jest już w pełni przygotowana do startu w 68. Rajdzie Polski – najważniejszej imprezie rajdowej w naszym kraju. W najbliższy weekend, na trasach odcinków specjalnych Platinum Rally Team zmierzy się nie tylko z czołówką polskich kierowców, ale również zawodnikami rywalizującymi w Rajdowych Mistrzostwach Europy.

68. Rajd Polski rozpocznie się już w najbliższy piątek, 23 września widowiskowym prologiem na Torze Mikołajki. Przez kolejne dwa dni zawodnicy będą rywalizować na szutrowych trasach wytyczonych na Pojezierzu Mazurskim. Bracia Bębenkowie poświęcili sporo czasu na przygotowania do nadchodzącej imprezy. W miniony weekend treningowo wystartowali w Rajdzie Warmińskim, następnie pracowali podczas indywidualnych testów zaplanowanych przez zespół. Obecnie trwa drugi dzień zapoznania z trasą rajdu.

Michał Bębenek: Niezwykle cieszy nas powrót na szutry, na których czujemy się doskonale. Rajd Polski to nasza ulubiona impreza w kalendarzu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tegoroczna trasa, za wyjątkiem niewielkich modyfikacji, zaprojektowana jest tak jak w roku ubiegłym. Na odcinkach jest twardo, szutry nie są rozjechane – to nam bardzo odpowiada. Podczas rajdu prędkość będzie bardzo duża, na niektórych fragmentach porównywalna z odcinkami Rajdu Finlandii. Na pewno nie będzie stanowiło to dla nas przeszkody. Dysponujemy szybkim samochodem, będzie go więc gdzie rozpędzać! Cały czas dopracowujemy szczegóły. Po Rajdzie Warmińskim, na kolejnych testach zmieniliśmy ustawienie zawieszenia, zaplanowaliśmy też konsultacje z elektronikiem. Uważam, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Ostatnie poprawki w ustawieniach, jakie wykonaliśmy poprawiły pracę zawieszenia w wersji szutrowej. Założenie na 68. Rajd Polski przyjęliśmy tylko jedno – walczymy od pierwszego do ostatniego OS-u. Rajd Polski wygraliśmy już w 2008 roku. Wierzymy, że powtórka tego sukcesu jest możliwa.

Grzegorz Bębenek: Odcinki Rajdu Polski, jak co roku są bardzo szybkie. Bardzo nam to odpowiada, ponieważ lubimy ścigać się na szutrach. Kluczową rolę będą odgrywały ponad 20 kilometrowe OS-y. W pierwszym dniu na rywalizacji zaważą na pewno Kruklanki, w drugi dzień mamy kolejne trzy długie OS-y, po 22 i jeden 16 kilometrowy. Piękne, mazurskie trasy, dużo szczytów, dużo hop, szybkich zakrętów, twarda równa nawierzchnia. Osiemdziesiąt procent odcinków specjalnych to prędkości grubo powyżej 100 km/h.

68. Rajd Polski to runda rajdowych Mistrzostw Europy i Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zostanie rozegrany w dniach 23-25 września 2011 roku. Zawodnicy będą mieli do pokonania 230 kilometrów i 230 metrów podczas trzynastu odcinków specjalnych. Tradycyjnie impreza jest wspierana przez firmę Orlen Oil, producenta olejów Platinum, która po raz kolejny jest sponsorem generalnym wydarzenia. W 68. Rajdzie Polski, w barwach olejów Platinum wystartują dwie załogi. Oprócz Michała i Grzegorza Bębenków z logo Orlen Oil wystąpi również doskonale znany kibicom rajdowym Krzysztof Hołowczyc.

Fot. Marcin Kaliszka i Robert Magiera