Platinum Rally Team przed Rajdem Świdnickim

W środę zespół rajdowy Platinum Rally Team odbył ostatnie testy przed zaplanowanym na najbliższy weekend Rajdem Świdnickim, drugą rundą Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zakończyły one przygotowania do debiutu Michała i Grzegorza Bębenków w Peugeocie 207 S2000 na nawierzchni asfaltowej. Podczas testów zespół skupił się przede wszystkim na optymalnym ustawieniu samochodu.

Michał Bębenek: Ostatnie tygodnie poświęciliśmy na możliwie jak najlepsze przygotowanie się do Rajdu Świdnickiego. Cały zespół wykonał fantastyczną pracę. Przejechaliśmy sporą ilość kilometrów testowych, samochód ma więc przed nami coraz mniej tajemnic. W Peugeocie 207 S2000 drzemie niesamowity potencjał. Będziemy chcieli go podczas rajdu jak najlepiej wykorzystać.Testowaliśmy na odcinku bardzo adekwatnym do osów Rajdu Świdnickiego, skupiliśmy się na jak najlepszym dostrojeniu samochodu. Jesteśmy bardzo dobrej myśli co do nadchodzącego rajdu. W pełni skoncentrowani przed startem.

Grzegorz Bębenek:
Jestem bardzo zadowolony z efektów naszych przedrajowych przygotowań. Podczas wczorajszych testów w okolicach Walimia nie zmienialiśmy już dużo w zawieszeniu, raczej chodziło o to, aby jak najlepiej poczuć przed startem samochód. Z kilometra na kilometr coraz lepiej rozumiemy się z Peugeotem. Samochód na asfalcie prowadzi się świetnie, doskonale trzyma się drogi.

Sponsorami załogi są: Orlen Oil, Dr.Marcus International, Sylen, Orlen Oil Czesko, Igloo, Prince i AQQ.

Rajd Świdnicki Krause to jedna z ulubionych imprez rajdowych kibiców, którzy tłumnie stawiają się przy trasach odcinków specjalnych. Historia imprezy sięga 1972 roku, najbliższa edycja będzie zatem czterdziestą, jubileuszową. Tegoroczna rywalizacja na asfaltowych trasach zlokalizowanych w Górach Sowich odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia. Rajd rozpocznie się uroczystym startem zlokalizowanym na świdnickim rynku oraz Super OS-em, dwukrotnie przejeżdżanym ulicami Świdnicy w piątkowy wieczór.

Organizator imprezy zadbał o wyznaczenie interesujacych i technicznych odcinków specjalnych. Podczas pierwszego etapu (piątek i sobota) zawodnicy przejadą 104 km tras odcinków specjalnych, natomiast w niedzielę (etap drugi) 84 km. Orlen Oil jest sponsorem tytularnym Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012.

Fot. Robert Magiera