Platinum Rally Team przed 49. Rajdem Barbórka Warszawska

Rajd Barbórka to impreza doskonale znana fanom sportów motorowych. Co roku w pierwszym tygodniu grudnia przyciąga do Warszawy kilkadziesiąt tysięcy fanów motorsportu. W najbliższą sobotę na widowiskowych odcinkach specjalnych w barwach Platinum Rally Team zaprezentują się kierowca rajdowy Michał Bębenek oraz znany z występów na torach wyścigowych Maciej Steinhof. Po raz kolejny firma Orlen Oil została także Sponsorem Generalnym Rajdu Barbórka.

Rywalizacja w 49. Rajdzie Barbórka rozpocznie się w sobotę, 3 grudnia o 7:30 od odcinka specjalnego wytyczonego na Torze FSO, godzinę później pierwsze załogi rozpoczną przejazdy po Torze Służewiec. Kolejne odcinki są już doskonale znane kibicom i zawodnikom z poprzednich edycji imprezy – o 10: 00 rozpocznie się OS Bemowo, a o 17: 00 chyba najbardziej znany odcinek specjalny w Polsce – Karowa. Podczas Barbórki w barwach Platinum Rally Team zaprezentują się dwaj kierowcy. Michał Bębenek wystartuje Mitsubishi Lancerem Evo X R4, którym rywalizował w mijającym sezonie w Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Maciej Steinhof, znany z rywalizacji w takich serialach wyścigowych jak Mini Challenge czy Scirocco R-Cup postawił na Subaru Imprezę STI.

Michał Bębenek: Rajd Barbórka to przede wszystkim dobra zabawa, show dla kibiców oraz forma podziękowania dla sponsorów za wsparcie udzielane w mijającym sezonie. W tym roku czeka nas sporo niespodzianek, organizatorzy przewidzieli nowe odcinki specjalne. Jak do każdej imprezy, do Barbórki podchodzimy poważnie, ale wydaje mi się, że wygrywanie tej imprezy za wszelką cenę nie jest najważniejsze. Istotne jest pokazanie się na ulicy Karowej oraz zaprezentowanie widowiskowej jazdy dającej jak największą frajdę kibicom. Na Barbórce wystartujemy Mitsubishi Lancerem Evo X, w którym jeździliśmy w tym roku w Mistrzostwach Polski. Pojedziemy na większej zwężce. To rozwiązanie powinno nam zapewnić większą moc.

Maciej Steinhof: W Barbórce wystartujemy Subaru Imprezą w specyfikacji R4 obsługiwaną przez węgierską stajnię Tagai Racing Technology. To mój drugi start w warszawskim rajdzie, na początku mojej sportowej kariery miałem okazję ścigać się w Barbórce w pucharowej Kii Picanto. Od zawsze moim marzeniem był jednak start w czteronapędowej rajdówce dającej możliwość walki o najwyższe lokaty. W tym roku, dzięki wsparciu moich sponsorów, przede wszystkim firm Orlen Oil i Dragon, będę mógł je spełnić. Rywalizacja w Barbórce to dla mnie również możliwość zdobycia kolejnego, cennego doświadczenia na odcinkach specjalnych.

Orlen Oil to jeden z najaktywniejszych sponsorów sportów motorowych w Polsce. W sezonie 2011 sezonie firma objęła sponsoringiem tytularnym Platinum Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, była również sponsorem tytularnym załogi rajdowej Michała i Grzegorza Bębenków oraz partnerem programu Bezpieczne Rajdy. We współpracy z Telewizją Polską przez cały mijający rok powstawały kroniki Rajdowych Mistrzostw Polski emitowane w programie pierwszym TVP. W barwach olejów Platinum startował również zawodnik wyścigowy Maciej Steinhof. W sezonie 2011 firma wspierała również imprezy off-roadowe, takie jak Platinum Master Race czy Seria 4×4 oraz spotkania trakerskie w Opolu i Krakowie.