Platinum Rally Team po Rajdzie Świdnickim Krause

Załoga Platinum Rally Team zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej 39. Rajdu Świdnickiego Krause, trzecie w grupie N i drugie w klasyfikacji drugiego dnia. Rajd stanowił drugą rundę Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Bracia Bębenek rozpoczęli drugi dzień rywalizacji od drugiego miejsca na odcinku Michałkowa-Walim. Na kolejnym odcinku specjalnym odnotowali szósty czas, by na ostatnim OS-ie w pierwszej pętli, znowu zająć znakomite drugie miejsce. Rajd został przerwany decyzją organizatora po wypadku załogi nr 46, w którym zginął kierowca. Zawody wygrała załoga Bryan Bouffier i Xavier Panseri.

Michał Bębenek: Dzisiejszy dzień rywalizacji zaczął się dla nas fantastycznie. Przejechane wczoraj kilometry i lepsze wyczucie nowego auta zaowocowały tym iż mogłem skupiać swoją uwagę na wykorzystywaniu możliwości Lancera i jak najszybszym przejeżdżaniu odcinków specjalnych, co błyskawicznie miał odzwierciedlenie w wynikach. Niestety, wielki dramat jaki się zdarzył na tym rajdzie, spowodował, że wyniki sportowe stały się zupełnie nieistotne.

Grzegorz Bębenek: Jechało nam się bardo dobrze. Niestety fatalna sytuacja związana z wypadkiem zakończyła dzisiejszą rywalizację. W pełni rozumiemy decyzję organizatora i ubolewamy nad tym, co się stało.

Fot. Robert Magiera i Marcin Kaliszka