Platinum Rally Team po Rajdzie Karkonoskim

W niedzielę, 12 czerwca zakończył się 26. Rajd Karkonoski, 3. runda Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga z Bochni startująca w barwach Platinum Rally Team Mitsubishi Lancerem Evo X ukończyła imprezę na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Pierwszy dzień rajdu załoga Platinum Rally Team pokonała równym i szybkim tempem – wskazówka prędkościomierza w Mitsubishi Lancerze Evo X wskazywała miejscami 206 km/h. Pomimo tego ustępowała czasowo teamom posiadającym pełen kit R4. Drugi dzień okazał się nieco pechowy dla braci Bębenków. Przebita opona przed pierwszym OS-em kosztowała spóźnienie na PKC. Spowodowała też konieczność przejechania pierwszej pętli przy bezdeszczowej pogodzie na miękkich intermediatach, które miały zostać użyte na wypadek zmiany pogody. Dobór opon na drugą pętle też nie był najtrafniejszy.

Michał Bębenek: Tuż przed startem do pierwszego dzisiejszego odcinka przebiliśmy oponę. Jej wymiana kosztowała nas spóźnienie na PKC, a to nie powoduje nadmiernie optymistycznego nastroju. Na dodatek przebite koło zamieniliśmy na miękką intermediatę co utrudniło jazdę – na szybkich fragmentach taka opona nie sprawuje się tak jak powinna. Z trzema jednakowymi i jedną miękką oponą przejechaliśmy wszystkie trzy niedzielne OS-y. Podczas drugiej pętli nie wstrzeliliśmy się z doborze opon, co m.in. zaowocowało nie najlepszym prowadzeniem się auta. Nie ukrywam, że nie jest to chyba do końca mój rajd. Mam nadzieje, że to ten jeden w sezonie.

Grzegorz Bębenek: Nie zaliczymy tego startu do najbardziej udanych. Szczerze mówiąc, chciałbym o nim jak najszybciej zapomnieć. Kłopoty z doborem opon drugiego dnia, powodujące również nie najlepsze prowadzenie się auta, to wszystko złożyło się na nienajlepszy wynik. Dodatkowo ja przez cały rajd czułem się fizycznie nienajlepiej.

Dziś na antenie TVP1, tuż po głównym wydaniu Wiadomości o godz. 20.00, ukaże się kolejna Kronika Rajdowa. Materiały filmowe z rajdu są też dostępne na portalu: www.rsmp.info.

Michał i Grzegorz Bębenkowie to utytułowani zawodnicy rajdowi startujący w pełnym cyklu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2011 za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo X w barwach Platinum Rally Team. Po dwóch rozegranych rajdach zaliczanych do klasyfikacji Platinum RSMP, bracia Bębenkowie zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Sponsorem tytularnym teamu jest Orlen Oil, producent olejów dla motoryzacji marki Platinum. Za przygotowanie i serwis samochodu rajdowego odpowiada firma Zbigniewa Steca.

Fot. M. Kaliszka