Platinum Rally Team po pierwszym etapie 69. Rajdu Polski

W Mikołajkach przez cały weekend trwa rajdowe święto – 69. Rajd Polski stanowiący rundę rajdowych Mistrzostw Europy i Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Platinum Rally Team w składzie Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek rywalizuje w imprezie Peugeotem 207 S2000. 

Po raz pierwszy na rajdzie w Polsce kolejność startu do imprezy nie była ustalana przez organizatora. Pozycje startowe do sobotniego etapu wybierali sami zawodnicy w zależności od miejsc zajętych na odcinku kwalifikacyjnym, który rozegrano w piątkowe popołudnie na torze Mikołajki. Po siedmiu odcinkach specjalnych sobotniego etapu Rajdu Polski załoga Platinum Rally Team zajmuje siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Michał Bębenek: Nie mamy jeszcze dużego doświadczenia na szutrach w samochodzie S2000, ale drugą pętlę jechało nam się już na prawdę dobrze. Pierwsza niestety nas wybiła z rytmu – popełniliśmy trzy błędy: wybraliśmy złą pozycję startową, złe opony i zbyt długą skrzynię biegów. Po korektach dokonanych w serwisie drugą pętlę jechało nam się świetnie i przed  jutrzejszym  dniem jesteśmy nastawieni bardzo optymistycznie. Jedziemy długi rajd, mamy jeszcze sporo kilometrów do przejechania. Gratuluję wszystkim, większość załóg jest na mecie pierwszego etapu, nie było prawie żadnych „kapci” i jakiś poważniejszych zdarzeń.

Grzegorz Bębenek: Druga pętla dała nam dużo frajdy z jazdy, natomiast dało się nam we znaki małe doświadczenie w S2000 na szutrach. Błąd w doborze opon i przełożeń w skrzyni biegów to główne powody gorszych czasów na pierwszej pętli. Na drugiej poprawialiśmy się po 7-8 sekund na odcinku. Natomiast od strony sportowej, jeśli chodzi o to co działo się w samochodzie – nie robiliśmy większych błędów. Było coraz szybciej, z coraz większym zaufaniem do samochodu. Jeśli chodzi o sytuację punktową, to w tej chwili Grzegorz Grzyb trochę krzyżuje nam plany, ale jutro jest długi dzień, myślę, że będziemy jechać jeszcze szybciej.

Platinum Rally Team reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie. Zespół rywalizuje w pełnym cyklu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2012 załoga ściga się w Peugeocie 207 S2000 obsługiwanym przez węgierską stajnię Tagai Racing Technology. Sponsorami zespołu są: Orlen Oil – producent olejów Platinum, Dr.Marcus International – producent odświeżaczy samochodowych, Orlen Oil Cesko, SYLEN, Igloo. Partnerami zespołu są: Hotel Robert’s Port, Yamaha Motor Polska oraz  firmy Prince i AQQ. 69. Rajd Polski rozgrywany jest jako 6 runda Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polki i Mistrzostw Europy. Bazą imprezy tradycyjnie są Mikołajki.