Platinum Rally Team po pierwszym dniu Rajdu Koszyc

Za nami emocjonujący dzień rywalizacji w Rajdzie Koszyc – finałowej rundzie Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Słowacji. Na odcinkach specjalnych wokół Koszyc trwa walka o ostatnie punkty w klasyfikacji generalnej sezonu 2011. Michał i Grzegorz Bębenkowie reprezentujący barwy Platinum Rally Team po pierwszym dniu zajmują jedenaste miejsce. Bocheńska załoga borykała się dziś z problemami dotyczącymi ustawień zawieszenia Mitsubishi Lancera Evo X R4.

Michał Bębenek: Nie był to łatwy dzień, nie jest to też łatwy rajd, ale tego po zeszłym roku mogliśmy się spodziewać. Są tutaj bardzo śliskie odcinki, a gdy popada deszcz jest bardzo, bardzo ślisko. Dlatego wszystko musi perfekcyjnie funkcjonować podczas rajdu. Dziś nie do końca wszystko działało tak jakbyśmy sobie tego życzyli, stąd nasz wynik. Ciężko mi w tym momencie jednoznacznie określić problem – mieliśmy kłopoty ze zbieżnością z tyłu, z ustawieniem zawieszenia. Zaistniało wiele drobnych rzeczy, które złożyły się na nasze miejsce w stawce. Jutro jest kolejny dzień. Mam nadzieję, że od startu wszystko nam zagra. Będziemy się starali włączyć do rywalizacji o jak największą ilość punktów za dzień.

Grzegorz Bębenek: Zaczęliśmy dzisiejszy dzień na wodzie, były mokre fragmenty asfaltu, które pojechaliśmy oponami typu media, myślę że była to decyzja trafiona jedynie w połowie. Szukamy cały czas dobrego ustawienia zawieszenia. Na drugiej pętli było już lepiej – pierwszy OS pozwolił nam na nawiązanie kontaktu z konkurencją, z którą walczymy. Na końcowym serwisie postaramy się sprawdzić w samochodzie jak najwięcej rzeczy, być może zaryzykować nowe ustawienia. Do nowego dnia podejdziemy oczywiście bojowo, mamy nadzieję, że jutro samochód pozwoli nam na szybkie ściganie.

37.Rajd Koszyc jest jednocześnie siódmą rundą Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, szóstą eliminacją Rajdowych Mistrzostw Słowacji oraz dziewiątą odsłoną serialu FIA CEZ Rally Trophy. Rywalizacja na odcinkach specjalnych potrwa do soboty. Zawodnicy będą mieli do pokonania dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości 152 km. Trasa całej imprezy liczy 538 km. Wszystkie OS-y rozgrywane są w trójkącie miejscowości: Koszyce, Vranov i Slanec.

Fot. M.Kaliszka