Platinum Rally Team po pierwszym dniu Rajdu Koszyc

Na Słowacji trwa 38. Rajd Koszyc, runda Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Słowacji, Węgier i Pucharu Strefy Środkowoeuropejskiej (CEZ). Na starcie do imprezy zameldowały się 84 samochody,  w tym aż 9 rajdówek Super 2000. W Peugeocie 207 S2000 trasę słowackiej imprezy pokonuje rozstawiona z piątym numerem startowym załoga Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek. Po zaciętej, całodniowej walce Platinum Rally Team zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych  Mistrzostw Polski.

Dziś zawodnicy mieli do pokonania siedem odcinków specjalnych o łącznej długości 80 km. Rywalizacja przebiegała przy pięknej, bezchmurnej pogodzie, co dla rajdowców było dość sporym zaskoczeniem – dotychczas Koszyce kojarzyły się z mokrymi, niezwykle śliskimi i zdradliwymi asfaltami. Michał i Grzegorz Bębenkowie przemierzyli trasę czysto i praktycznie bezbłędnie. Dzień minął na emocjonującej rywalizacji: różnice czasowe pomiędzy czołówką zawodników były niezwykle małe, na poszczególnych OS-ach liczono je nawet w dziesiątkach sekund.

Michał Bębenek: Jestem tylko w połowie zadowolony z dzisiejszego dnia. Pierwsza pętla była bardzo obiecująca, ale w drugiej mieliśmy problem z hamulcem ręcznym, dogoniliśmy też jednego zawodnika na odcinku. Rajd Koszyc biegnie po bardzo krętych, leśnych drogach, po nie do końca dobrym asfalcie. Pewność samochodu jest bardzo ważna, szczególnie na tak trudnych, wąskich trasach. Ja jej dzisiaj niestety nie miałem. Jutrzejsze OS-y w naszej ocenie są lepsze. Do trzeciego miejsca w klasyfikacji nie mamy dużej straty, więc wszystko może się wydarzyć. Zdecydowanie interesuje nas podium w klasyfikacji RSMP.

Grzegorz Bębenek: Myślę, że dzisiejszy dzień był jednak dość udany: zdobyliśmy punkty, ukończyliśmy trudny etap na którym wielu zawodników poległo. Zdecydowanie na suchej nawierzchni czuliśmy się lepiej, komfort jazdy w porównaniu do lat ubiegłych był o wiele większy. Tutaj nawierzchnie asfaltowe są dużo gorsze niż w Polsce, jest sporo szutru, kamieni. Na drugiej pętli mieliśmy małe problemy z hamulcem ręcznym, w pewnym momencie nam zniknął i w ciasnych szykanach nie mieliśmy możliwości się nim „podpierać”, a to jest bardzo ważne w takim samochodzie. Na drugim OS-ie dogoniliśmy zawodnika, na szczęście po jakimś czasie zjechał i pozwolił się wyprzedzić. Jutro na pewno postaramy się przyśpieszyć, straty nie są duże i na pewno nastawiamy się na walkę.

Platinum Rally Team reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie. Zespół rywalizuje w pełnym cyklu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2012 załoga ściga się w Peugeocie 207 S2000 obsługiwanym przez węgierską stajnię Tagai Racing Technology. Sponsorami zespołu są: Orlen Oil – producent olejów Platinum, Dr.Marcus International – producent odświeżaczy samochodowych, Orlen Oil Cesko, SYLEN, Igloo. Partnerami zespołu są  firmy Prince i AQQ.

38. Rajd Koszyc stanowi piątą rundę Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jutro zawodnicy startujący w słowackiej imprezie będą mieli do pokonania sześć OS-ów. Rajd zakończy się o 17.00, meta imprezy połączona z wręczeniem nagród zlokalizowana zostanie na głównej ulicy Koszyc.