Platinum Rally Team po pierwszym dniu Rajdu Karkonoskiego

Zakończyła się rywalizacja pierwszego dnia Rajdu Karkonoskiego, 3 rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Platinum Rally Team w składzie Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek wywalczył szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Michał Bębenek: Jechaliśmy naprawdę dość równo i szybko, nie ma jednak to odzwierciedlenia w wynikach. Tak czasem bywa, że wydaje się nam, że jedziemy naprawdę szybko, a mimo to wyniki wskazują na to, iż można osiągać lepsze czasy. Nie jesteśmy uzbrojeni w pełny kit R4 i tutaj upatruję naszej straty czasowej. Na Rajdzie Świdnickim jechaliśmy kontaktowo z naszymi konkurentami, jednak po dozbrojeniu samochodów grupy N w pełny kit, okazuje się, że ma to spory wpływ na osiągane czasy i nie możemy zniwelować tej różnicy. Jutro postaramy się pojechać przytomnie. Są dwa nowe odcinki, bardzo techniczne, z wąskim i nierównym asfaltem. Może się jeszcze wiele zdarzyć i trzeba przede wszystkim dojechać do mety. To, że dziś nie jest tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, nie znaczy, że tak musi być jutro.

Grzegorz Bębenek: Trasa rajdu to szybkie i suche asfalty o dobrej przyczepności. Jestem bardzo zadowolony z jazdy Michała. Troszeczkę jesteśmy zaskoczeni naszymi czasami na odcinkach. Liczyliśmy, że będzie nieco lepiej. W kolejnym rajdzie wystartujemy już z pełną wersją kitu i wtedy zobaczymy jak wpłynie to na uzyskiwane czasy. Dziś było przyczepnie i szeroko, jutrzejsze odcinki będą wąskie i wybijające. Wprowadzimy drobne korekty w zawieszeniu i pojedziemy w niedzielę swoim tempem.

Zapraszamy do oglądania Kronik Rajdu Karkonoskiego, które ukażą się na antenie TVP1 dziś oraz w niedzielę, tuż po głównym wydaniu Wiadomości o godz. 20.00. Materiały filmowe z rajdu będą też dostępne na portalu: www.rsmp.info.

Michał i Grzegorz Bębenkowie to utytułowani zawodnicy rajdowi startujący w pełnym cyklu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2011 za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo X w barwach Platinum Rally Team. Po dwóch rozegranych rajdach zaliczanych do klasyfikacji Platinum RSMP, bracia Bębenkowie zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Sponsorem tytularnym teamu jest Orlen Oil, producent olejów dla motoryzacji marki Platinum. Za przygotowanie i serwis samochodu rajdowego odpowiada firma Zbigniewa Steca.

Fot. M. Kaliszka