Platinum Rally Team po pierwszym dniu Rajdu Baltic Cup

Od zwycięstwa w klasyfikacji generalnej pierwszego odcinka specjalnego rajdu rozpoczęli tegoroczny sezon Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski bracia Bębenkowie, startujący Mitsubishi Lancerem Evo IX przygotowanym przez stajnię Zbigniewa Steca.

Załoga Platinum Rally Team utrzymała prowadzenie w imprezie do trzeciego OS-u. Na kolejnym odcinku Łebno przebita opona spowodowała ich przesunięcie na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Po sześciu odcinkach specjalnych pierwszego dnia bracia Bębenek zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w grupie N.

Michał Bębenek: Na pierwszym odcinku drugiej pętli złapaliśmy kapcia, co nieco ostudziło nasze tempo jazdy. Trasa wydawała się bardzo rozjeżdżona. Na drodze było sporo lodu. Roczna przerwa w startach autem czteronapędowym spowodowała, że nie czułem się w tych warunkach zbyt komfortowo. Jednak z optymizmem patrzymy na niedzielną rywalizację i mamy nadzieję dojechać do mety na jak najwyższej pozycji w klasyfikacji generalnej.

W niedzielę załogi rywalizować będą na kolejnych sześciu odcinkach specjalnych zlokalizowanych w okolicach Kartuz, Przodkowa i Szemudu.