Platinum Rally Team po pierwszym dniu 39 Rajdu Świdnickiego Krause

Zakończył się pierwszy dzień rywalizacji II rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Bracia Bębenkowie, startujący po raz pierwszy Mitsubishi Lancerem Evo X po przejechaniu dziewięciu odcinków specjalnych zajmują siódme miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w grupie N.

Pierwszy dzień Rajdu Świdnickiego Krause przebiegał bez problemów. Zespół po pierwszej pętli, składającej się z trzech OS-ów wprowadził drobne zmiany w setupie zawieszenia. Poza tym samochód zbudowany przez ekipę Zbigniewa Steca spisywał się bez zastrzeżeń.

Michał Bębenek: Ostatnia pętla była nieco krótsza, bo odwołano OS nr 8. Jechaliśmy swoim tempem, czysto, bez żadnych błędów. Dziś przejechaliśmy cenne kilometry, które pozwoliły nam na lepsze poznanie nowego auta, którym startujemy po raz pierwszy. Może w wynikach nie wygląda to rewelacyjne, ale staramy się zgrać z autem. Przed nami kolejny dzień rywalizacji. Postaramy się obrać na jutrzejsze OS-y odpowiednią taktykę tak, aby pojechać skutecznie i szybko.

Fot. Robert Magiera i Marcin Kaliszka