Platinum Rally Team na trzecim miejscu w 21. Rajdzie Rzeszowskim

Zespół Platinum Rally Team w składzie: Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek wywalczył trzecie miejsce w zakończonym w sobotę 21. Rajdzie Rzeszowskim – czwartej rundzie Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Peugeota 207 S2000 awansowała tym samym na pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Podczas dwudniowej imprezy na Podkarpaciu zawodnicy walczyli o punkty w rundzie Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Słowacji oraz Pucharu Środkowoeuropejskiego FIA CEZ. Piątkowa rywalizacja okazała się niezwykle emocjonująca – różnice czasowe pomiędzy czołówką były niewielkie, zdarzało się, że na poszczególnych odcinkach specjalnych nie przekraczały nawet sekundy. Sobotnia, zmienna pogoda na kluczowe dla przebiegu rywalizacji miejsce wysunęła decyzje dotyczące wyboru opon. Michał i Grzegorz Bębenkowie równym i szybkim tempem pokonali dzisiejsze odcinki specjalne kończąc rajd na trzecim miejscu. Boheńska załoga rywalizująca Peugeotem 207 S2000 awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2012. Zajęła trzecie miejsce w obu rundach Rajdowych Mistrzostw Słowacji a także w eliminacji Pucharu Europy Centralnej CEZ-FIA.

Michał Bębenek: Bardzo udany rajd. Obyło się bez najmniejszych problemów. Jechało się nam bardzo dobrze i zebraliśmy kolejne bezcenne doświadczenia związane z samochodem S2000. Cieszmy się z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej Rajdu Rzeszowskiego a jeszcze bardziej z drugiej pozycji w klasyfikacji Platinum RSMP 2012. Kajetan w tym roku wydaje się poza zasięgiem, jeździ doskonale, ale myślę, że będziemy walczyć o wicemistrzostwo Polski w tym sezonie. Dziękuję bardzo naszym sponsorom, całemu zespołowi z Tagai Racing Technology na czele za wspaniałą pracę i wszystkim kibicom za doping na trasie. Widziałem, że licznie pojawili się również kibice z Bochni, co szczególnie nas cieszy.

Grzegorz Bębenek: Napracowaliśmy się na tym rajdzie, ale jak widać opłaciło się. Trzecie miejsce to pozycja w pełni zasłużona. Tempo Kajetana jest bardzo szybkie, a Grzegorz Grzyb bardzo dobrze czuł się na swoim terenie. Mimo to różnice na OS-ach nie były zbyt duże. Przejechaliśmy cały rajd bez najmniejszych problemów, nie popełniając w zasadzie żadnych błędów, które mogłyby skutkować pobytem poza drogą czy złapaniem kapcia. Wiedza dotycząca ustawień Peugeota 207 S2000 z pewnością zaprocentuje na kolejnych rajdach. Przyłączam się do podziękowań Michała dla naszych sponsorów, całego zespołu i kibiców.

Sponsorami załogi Michała i Grzegorza Bębenków są: Orlen Oil – producent olejów Platinum, Dr.Marcus International – producent odświeżaczy samochodowych, Orlen Oil Cesko, SYLEN, Igloo. Partnerami zespołu są  firmy Prince i AQQ. Zapraszamy na relację z Rajdu Rzeszowskiego do TVP1 w poniedziałek, 13 sierpnia o godz. 20.00.

Fot. R. Magiera