Platinum Rally Team na trzecim miejscu po pierwszym dniu Rajdu Rzeszowskiego

Na Podkarpaciu trwa Rajd Rzeszowski stanowiący 4. rundę Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy startujący w imprezie przejechali dziś sześć widowiskowych i trudnych technicznie odcinków specjalnych. Po pierwszym dniu rywalizacji zespół Platinum Rally Team w składzie Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Załoga Peugeota 207 S2000 szybkim i równym tempem, praktycznie bezbłędnie pokonała wszystkie dzisiejsze OS-y. Finałowa rywalizacja  odbędzie się jutro – zawodnicy mają do pokonania jeszcze sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 80 km. Zmagania zapowiadają się niezwykle emocjonująco, bowiem różnice czasowe pomiędzy czołowymi załogami są niewielkie. Ceremonia mety  na rzeszowskim rynku jest planowana na godz.15:25.

Michał Bębenek: Jest naprawdę dobrze. W moim odczuciu osiągaliśmy bardzo przyzwoite czasy. W końcu jadę na takim luzie – coraz szybciej, coraz pewniej. S2000 nie są to łatwe do prowadzenia, ale za to bardzo przyjemne. Samochód pozwala na wiele, wiele jeszcze pewnie pozostaje do odkrycia, ale czuję się w nim bardzo pewnie. Jutrzejsze OS-y są dość podobne do tych, które dziś przejechaliśmy. Charakterystyka jest zbliżona, choć dwa z nich będą zupełnie nowe. Przed samym rajdem byłem przeziębiony, dziś czuje się już lepiej.

Grzegorz Bębenek: Przede wszystkim jestem zadowolony z równego tempa. Poprawiamy się z każdym przejazdem o kilka sekund, eliminujemy błędy, jest równa szybka jazda. Jak widać po czasach jesteśmy w czołówce i daleko nie odstajemy. Myślę, że jest jeszcze coś do poprawienia, żeby walczyć o najwyższe laury. Natomiast jeśli chodzi o dzisiejszy dzień, w porównaniu z poprzednim rajdem to jest już zupełnie coś innego. Łapiemy dobre tempo, staramy się wykorzystywać bardziej samochód. Lubenię jechało nam się świetnie, bardzo lubimy długie odcinki, kiedy po piątym, siódmym kilometrze łapie się taką formę, wpada się w rytm i mamy świadomość, że przed nami jeszcze kilkanaście kilometrów. Długie OS-y nie sprawiają nam problemów, chętnie pojechalibyśmy nawet 30-tki, ale niestety takich nie ma.

Sponsorami załogi Michała i Grzegorza Bębenków są: Orlen Oil- producent olejów Platinum, Dr.Marcus International – producent odświeżaczy samochodowych, Orlen Oil Cesko, SYLEN, Igloo. Partnerami zespołu są  firmy Prince i AQQ.

Fot. R. Magiera