Platinum Rally Team na podium Rajdu Warmińskiego

Bracia Bębenek startujący Mitsubishi Lancerem Evo X R4 zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej 14. Rajdu Warmińskiego. Załoga potraktowała szutrową imprezę rozgrywaną w okolicach Olsztyna, jako dobry trening przed startem w 68. Rajdzie Polski, który odbędzie się w kolejny weekend w Mikołajkach.

Założenia przedstartowe były jasne. Głównym cele startu w imprezie załogi Orlen Oil miały być testy na luźnej nawierzchni nowego Lancera Evo X R4. Trzeba pamiętać, że zawodnicy ostatni raz startowali na szutrze samochodem 4×4 niemal dwa lata temu. Rajd Warmiński miał pomóc ustawić załodze i serwisowi nowe zawieszenie szutrowe a także pozwolić przyzwyczaić się do nowej specyfikacji auta.

Michał Bębenek: Przez cały czas trwania rajdu eksperymentowaliśmy z ustawieniami zawieszeń. Jak się jednak okazuje, nawet sześć odcinków specjalnych to wciąż mało, by dopracować wszystko perfekcyjnie. Dawno nie jeździliśmy samochodem czteronapędowym po szutrach. Oczywiście cieszę się z wyniku, ale po osiąganych czasach widać, że przed nami jeszcze trochę pracy z ustawieniami.

Grzegorz Bębenek: Mamy jeszcze niecały tydzień do Rajdu Polski i postaramy się wykorzystać tą przerwę możliwie najefektywniej. Rajd zawsze jest najlepszym sprawdzianem ustawień auta i jak się okazało musimy jeszcze dokonać korekty w ustawieniu tylnego zawieszenia. Wciąż eksperymentujemy także z jego wysokością. Mam nadzieję, że już za kilka dni wszystko będzie idealnie przygotowane do startu. Do zobaczenia w Mikołajkach.

Fot. Marcin Kaliszka i Robert Magiera