Platinum Rally Team na podium 38. Rajdu Koszyc

Zakończył się 38. Rajd Koszyc – 5 runda Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (Platinum RSMP) oraz Mistrzostw Słowacji, Węgier i Pucharu Europy Środkowej (CEZ). Załoga Platinum Rally Team w składzie Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji Platinum RSMP i umocniła się na pozycji wicelidera serialu. 

Dzisiejszy dzień rywalizacji przebiegł pod znakiem zmiennej i kapryśnej pogody. Załoga braci Bębenków startowała z czwartej pozycji w klasyfikacji RSMP, za cel przyjęła sobie walkę o podium w krajowych mistrzostwach. Na pierwszą pętlę zawodnicy Platinum Rally Team wybrali twardą mieszankę opon. Po starcie drugiego, 24 kilometrowego OS-u spadł deszcz, który uniemożliwił na tak dobranym ogumieniu rywalizację o najlepsze czasy. Podczas drugiej pętli wywalczyli drugi czas przejazdu podczas najdłuższego odcinka specjalnego Dubnik i wygrali ostatni OS  rajdu, tym samym umacniając się na trzecim miejscu w klasyfikacji Platinum RSMP.

Michał Bębenek: Rajd Koszyc uważamy za udany. Utrzymaliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, powiększyliśmy też naszą przewagę w klasyfikacji serialu na koniec roku – jesteśmy coraz mocniejszymi wiceliderami. Chciałabym podziękować wszystkim sponsorom, kibicom, wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego wyniku, przede wszystkim całemu zespołowi, który podczas rajdu spisał się świetnie. Zawsze na koniec rajdu mam tak, że chciałbym jechać dalej. S2000 jest świetnym samochodem, ale potrzebuje, żeby poświęcić mu trochę więcej czasu. Dlatego pomyślimy nad jeszcze większą ilością kilometrów testowych. Jestem już na tyle dobrze rozjeżdżony, że mogę jechać pełnym gazem i przychodzą wyniki w postaci wygranego OS-u.

Grzegorz Bębenek: Dzisiejszy dzień podczas pierwszej pętli trochę postraszył nas deszczem, druga pętla była już znacznie lepsza. Jesteśmy bardzo zadowoleni z trzeciego miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski, dorobek punktowy jest spory. Mamy dużą satysfakcję z wygrania ostatniego OS-u. Czułem, że będzie dobry czas, była spokojna, ale szybka jazda. Sporo rozmawialiśmy w samochodzie co zrobić, co poprawić, żeby szybciej pojechać i znaleźliśmy fajny sposób, odkryliśmy nowe rzeczy, których dotąd nie wprowadzaliśmy i to dało efekt. Myślę, że następny rajd asfaltowy będzie dużo lepszy.

Platinum Rally Team reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie. Zespół rywalizuje w pełnym cyklu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2012 załoga ściga się w Peugeocie 207 S2000 obsługiwanym przez węgierską stajnię Tagai Racing Technology. Sponsorami zespołu są: Orlen Oil – producent olejów Platinum, Dr.Marcus International – producent odświeżaczy samochodowych, Orlen Oil Cesko, SYLEN oraz Igloo. Partnerami zespołu są  firmy Prince i AQQ.

38. Rajd Koszyc stanowił piątą rundę Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do końca sezonu pozostały dwie imprezy: rozgrywany na Mazurach w ostatni weekend września Rajd Polski oraz zaplanowany na 18-20 października Rajd Dolnośląski, którego bazą będzie Polanica Zdrój. Sponsorem generalnym Platinum RSMP jest Orlen Oil.

Fot. M.Kaliszka