Platinum Rally Team na Memoriale w Wieliczce

W najbliższą niedzielę Platinum Rally Team wystartuje w Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który już po raz piąty odbędzie się w Wieliczce. Tym razem kibice będą mieli okazję zobaczyć na trasie aż dwie załogi zespołu. Michał i Grzegorz Bębenkowie wystartują za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo IX, a Maciej Steinhof i Bartłomiej Boba pojadą Mitsubishi Lancerem Evo X. Firma Orlen Oil po raz kolejny została też sponsorem głównym Memoriału.

Impreza poświęcona pamięci dwóch nieodżałowanych i bardzo utytułowanych kierowców od pierwszej edycji przyciąga rzesze kibiców oraz najlepsze załogi rajdowe. W ten sposób uczestnicy Memoriału chcą wyrazić swoją pamięć o obu rajdowcach. Michał i Grzegorz Bębenkowie wiele zawdzięczają Januszowi Kuligowi, który wspomagał ich niemal od początku ich rajdowej kariery.

Michał Bębenek: Nasz start w Memoriale zawsze traktuję emocjonalnie. Mariana Bublewicza oglądaliśmy na rajdowych trasach. U boku Janusza Kuliga zaczynaliśmy naszą rajdową karierę. W 2009 roku udało się nam wygrać te zawody i w ten sposób uczcić pamięć obu wielkich kierowców. Impreza w Wieliczce to także doskonała okazja do przybliżenia mieszkańcom Małopolski rajdów samochodowych. Co roku na trasie gromadzą się rzesze kibiców. Postaramy się pojechać tak, aby oprócz radości z jazdy pojawił się także dobry wynik.

Maciej Steinhof: Startujemy w Memoriale przede wszystkim po to, aby oddać hołd dwóm wielkim kierowcom. Nie oznacza to jednak, że nie liczymy na dobry wynik. Mam nadzieję, że pojedziemy czysto technicznie a przy okazji postaramy się także, aby kibice dobrze się bawili oglądając nasze przejazdy. Moim pilotem będzie Bartłomiej Boba. Wystartujemy N-grupowym Mitsubishi Lancerem Evo X. Będzie to mój drugi w życiu start autem rajdowym. Dwa lata temu wystartowałem po raz pierwszy właśnie w Memoriale za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo IX. Zajęliśmy wtedy znakomite trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Bardzo się cieszę, że z okazji tegorocznego startu w Wieliczce mogliśmy dołączyć do ekipy Platinum Rally Team.