Platinum Rally Team na drugim miejscu w Rajdzie Świdnickim!

Platinum Rally Team w składzie: Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek po niezwykle emocjonujących dwóch dniach rywalizacji wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Świdnickiego Krause, drugiej rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do zwycięzców zabrakło im jedynie 36 sekund! Była to pierwsza asfaltowa impreza w której bocheńska załoga ścigała się w Peugeocie 207 S2000.

Podczas Rajdu Świdnickiego zawodnicy przejechali czternaście odcinków specjalnych wytyczonych w malowniczej scenerii Gór Sowich. Pierwszy dzień rywalizacji bracia Bębenkowie zakończyli na trzecim miejscu. W niedzielę załoga Platinum Rally Team niemal z oesu na oes poprawiała czasy swoich przejazdów. Podczas drugiej pętli na odcinku Ludwikowice – Kamionki wywalczyli pierwsze oesowe zwycięstwo w Peugeocie 207 S2000. Ostatecznie Platinum Rally Team ukończył rywalizację w Rajdzie Świdnickim na drugim miejscu ustępując jedynie aktualnemu Mistrzowi Polski, Kajetanowi Kajetanowiczowi.

Michał Bębenek: Jestem bardzo szczęśliwy. Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim, dzięki którym dziś możemy świętować drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Świdnickiego. Duże podziękowania należą się serwisowi, który wykonał tutaj znakomitą pracę oraz moim sponsorom, w szczególności marce Platinum. Od lutego ubiegłego roku czekaliśmy na podium i wreszcie udało nam się je zdobyć. Uczucia, które nam towarzyszom są fantastyczne. Dziękujemy sponsorom, że pomimo tak długiego czasu nie zwątpili i wciąż pokładali w nas nadzieje. Na to człowiek czeka całe życie: żeby mieć takiego sponsora, takie możliwości rozwoju. W Peugeocie 207 S2000 czujemy się bardzo dobrze, podczas ostatniej pętli było to zresztą dobrze widać po wynikach. Niedługo mamy kolejny rajd, wydaje nam się, że trasy Rajdu Karkonoskiego są idealne właśnie pod nasz samochód.

Grzegorz Bębenek: Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej smakuje wspaniale, bardzo było nam potrzebne. Nowy samochód, wspaniałe doznania, przejechaliśmy rajd czysto, nie popełniliśmy zbyt wielu błędów. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Udało nam się też wywalczyć pierwsze zwycięstwo OS-we w nowym samochodzie – kiedy zjechaliśmy z OS13 spojrzeliśmy tylko na siebie i wiedzieliśmy od razu, że jest dobrze. Wiemy, że z naszego samochodu dużo można jeszcze wycisnąć, na pewno nie było to maksimum naszych możliwości. Zespół serwisowy Tagai Racing Technology po raz kolejny spisał się perfekcyjnie, jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi samochodu. Pierwszy raz mamy możliwość pracy w tak profesjonalnym zespole.

Sponsorami Platinum Rally Team są: Orlen Oil, Dr.Marcus International, Sylen, Orlen Oil Czesko, Igloo, Prince i AQQ.

Kolejna runda Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Karkonoski, zostanie rozegrany w okolicach Jeleniej Góry w dniach 1-3 czerwca. Następnie rywalizacja najlepszych załóg rajdowych przeniesie się na Podkarpacie, gdzie w terminie 9-11 sierpnia zaplanowany jest Rajd Rzeszowski. We wrześniu zostaną rozegrane dwie kolejne rundy Platinum RSMP: Rajd Koszyc (Koszyce, Słowacja, 6-8.09.) i Rajd Polski (Mikołajki, 28-30. 09.). Finał zmagań o tytuł rajdowego Mistrza Polski zostanie rozegrany w dniach 18-20.10. podczas Rajdu Dolnośląskiego.