Platinum Rally Sport 10W-60: olej na miarę zwycięstwa

Od czasów powstania pierwszych samochodów pasją człowieka stała sie rywalizacja we wszelkich dyscyplinach sportów motorowych. Obecnie po drogach i bezdrożach ścigają się pojazdy wyposażone w silniki o ogromnych mocach, rozwijające zawrotne prędkości, a tłumy kibiców świadczą o rosnącym zainteresowaniu rajdami samochodowymi.

W wyścigach czy rajdach samochodowych silnik poddawany jest ekstremalnym obciążeniom i zwykły olej smarowy nie jest w stanie sprostać narzuconym warunkom pracy. Olej musi wytworzyć na pracujących, metalowych elementach silnika trwały film smarowy dla optymalnej ochrony silnika. Firma ORLEN OIL, jako jedna z czołowych firm olejowych na polskim rynku opracowała specjalny olej silnikowy dostosowany do ekstremalnych warunków pracy. Przygotowaniom do wytwarzania olejów przeznaczonych specjalnie do silników pojazdów sportowych towarzyszy zawsze cel, by używający ich zawodnicy odnosili spektakularne sukcesy i zajmowali najwyższe stopnie podium. Zwykle proces wprowadzania produktów w świat wielkiego sportu trwa kilka lat potrzebnych na testy i przekonanie zawodników do ich stosowania. Polskiemu producentowi to się udało i z zadowoleniem obserwujemy coraz większe zainteresowanie „sportowymi” olejami ze strony zawodników teamów rajdowych. Olej Platinum Rally Sport 10W/60 przeszedł mordercze próby w wielu rajdach szosowych i terenowych. Testowano go między innymi podczas Rajdu Dakar w pojazdach ORLEN Teamu. Obecnie coraz częściej używają go zawodnicy startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz Rajdowym Pucharze Polski. W sezonie 2009 r. oleju Platinum Rally Sport używał wielokrotny rajdowy Mistrz Polski oraz Mistrz Europy z 1997 r. – Krzysztof Hołowczyc. W tym sezonie olej znajdzie się w silniku Mitsubishi Lancera Evo X Michała Bębenka.

Platinum Rally Sport SL/CF 10W-60

Jest w pełni syntetycznym olejem silnikowym, który powstał na bazie syntetyków najwyższej jakości z udziałem najnowszej generacji dodatków uszlachetniających. Ta specjalna formuła oleju została dostosowana do ekstremalnych warunków eksploatacji silnika w czasie rajdu samochodowego. W praktyce oznacza to ciągłe zmiany jego obciążenia i prędkości obrotowej, co skutkuje niemal granicznymi obciążeniami mechanicznymi i cieplnymi wszystkich elementów silnika. Idealna (10W-60) lepkość oleju gwarantuje skuteczna ochronę  silnika w krytycznych fazach pracy, czyli w niskich oraz skrajnie wysokich temperaturach, przy rozgrzanym do maksimum silniku. Nawet w najtrudniejszych warunkach olej gwarantuje doskonała ochronę silnika przed niszczącym tarciem i zużyciem, gwarantując bezpieczne wykorzystanie jego maksymalnej mocy.

Platinum Rally Sport to nie tylko ekstremalna ochrona silnika, ale również najniższy poziom emisji substancji toksycznych w spalinach. Olej, poza sportami motorowymi, jest zalecany również do wszystkich nowoczesnych silników benzynowych i wysokoprężnych, także z turbodoładowaniem, eksploatowanych przez kierowców preferujących ostrą jazdę.