Platinum i Subaru razem na rajdowych trasach

Orlen Oil – producent olejów dla motoryzacji Platinum rozpoczyna oficjalną współpracę z Subaru Import Polska. Długofalowa kooperacja będzie dotyczyła  rozwoju technologii olejowej, programów związanych z bezpieczeństwem na drogach, a także motorsportu. Pierwszym wspólnym projektem jest nowy zespół rajdowy- Platinum Subaru Rally Team. Samochodami Subaru Impreza STI R4 wystartują w obecnym sezonie Michał i Grzegorz Bębenkowie oraz Wojciech Chuchała i Kamil Heller. Obie załogi będą rywalizować w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. 

Zarówno dla Orlen Oil, jak i dla Subaru ważną platformą komunikacji i budowy wizerunku marek są sporty motorowe. Dlatego też wydaje się zupełnie naturalnym połączenie doświadczenia obu firm w tym zakresie. Nowy zespół zadebiutuje podczas zaplanowanego na przyszły tydzień 41. Rajdu Świdnickiego Krause, pierwszej rundy RSMP 2013. Tam też odbędzie się konferencja prasowa, podczas której poznamy szczegóły projektu.

Dawid Niedojadło – Kierownik Działu Reklamy i Wizerunku Produktów Orlen Oil: zarówno Platinum, jak i Subaru to marki nowoczesne, innowacyjne, które oferują produkty wysokiej jakości. Ważnym elementem aktywności obydwu marek są działania związane z promowaniem bezpieczeństwa na drogach, a także zaangażowanie w rozwój sportów motorowych w Polsce. Pierwszym projektem, który będziemy wspólnie realizować, jest nowy zespół rajdowy: Platinum Subaru Rally Team. Jestem przekonany, że połączenie doświadczenia Michała Bębenka oraz młodości i talentu Wojtka Chuchały zaowocują doskonałymi wynikami na poszczególnych rajdach. Zarówno Orlen Oil, jak i Subaru traktują swoje zaangażowanie w sporty motorowe jako ważny element strategii rozwoju. Wsparcie zespołu rajdowego to nie tylko rajdowego to nie tylko chęć zapewnienia kibicom rajdowych emocji na najwyższym poziomie, ale również platforma umożliwiająca rozwój technologiczny i testowanie nowych rozwiązań. Naturalnym efektem takiego podejścia jest duże zaangażowanie w podejmowanie kluczowych decyzji w zespole. Ważnym elementem naszej kooperacji będzie wspólna polityka komunikacyjna i odpowiednia oprawa medialna, którą zapewnimy obu załogom. Wierzę, że współpraca na polu sportów motorowych jest pierwszym krokiem w budowaniu długotrwałych relacji partnerskich między naszymi firmami.

Andrzej Górski – Kierownik Programu Sportowego Subaru Import Polska: nasze zaangażowanie w rajdy umożliwiło wielu zawodnikom rozwój ich sportowej kariery. Warto zaznaczyć, że zespół Subaru jest jednym z najdłużej działających teamów rajdowych w Polsce. Nigdy nie baliśmy się nowych wyzwań, jak choćby współpracy z młodym i utalentowanym zawodnikiem, stawiającym pierwsze kroki w RSMP. Bardzo się cieszymy, że w  ramach nowego projektu pod nazwą Platinum Subaru Rally Team będziemy mogli kontynuować te działania. Od bardzo dawna na polskich odcinkach specjalnych nie występował zespół, w którego barwach startowałyby dwa bliźniacze samochody. W jednym z nich zasiądzie doświadczona, utytułowana załoga braci Bębenków. W drugim młodzi adepci sztuki rajdowej: Wojtek Chuchała i Kamil Heller, którzy mimo krótkiego stażu w krajowych mistrzostwach pokazali już niejednokrotnie, że nie zamierzają być statystami w walce o czołowe lokaty. Mam nadzieję, że nasz zespół wniesie nową jakość do polskiego motorsportu, a doświadczenia zarówno partnerów projektu, jak i samych załóg przełożą się na wyniki sportowe i radość kibiców.