Michał i Grzegorz Bębenkowie rajdowymi Wicemistrzami Polski!

Zakończony dziś Rajd Dolnośląski był ostatnią rundą Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012 i rozstrzygnął o tytule wicemistrza kraju. Po trwającej niemal do ostatniego kilometra oesowego, zaciętej walce, tytuł drugiej najszybszej załogi w sezonie  trafił do Platinum Rally Team – Michała i Grzegorza Bębenków.

Finał rajdowej rywalizacji w tym roku rozgrywał się w Kotlinie Kłodzkiej. Do Polanicy-Zdroju, z nadzieją na walkę o wicemistrzostwo kraju przyjechało aż pięć załóg: Michał i Grzegorz Bębenkowie, Grzegorz Grzyb/Daniel Siatkowski, Tomasz Kuchar/Daniel Dymurski, Wojciech Chuchała/Kamil Heller i Maciej Rzeźnik/Przemysław Mazur. W piątek i sobotę zawodnicy przejechali trzynaście odcinków specjalnych o łącznej długości 183 kilometrów. Pierwszy dzień rywalizacji załoga Platinum Rally Team ukończyła na drugim miejscu z zaledwie 40 sekundową stratą do lidera. Wypracowana przewaga okazała się kluczowa podczas finałowego dnia rywalizacji i jak się później okazało była wystarczająca, aby sięgnąć po tytuł wicemistrza Polski 2012. Ostatecznie Michał i Grzegorz Bębenkowie ukończyli Rajd Dolnośląski na trzecim miejscu i mogą świętować tytuł drugiej najszybszej załogi w mijającym sezonie.

Michał Bębenek: Dzisiaj towarzyszą nam niesamowite emocje. Byliśmy co prawda już w karierze wicemistrzami Polski, ale od trzech lat nie staliśmy na pudle w klasyfikacji sezonu. To fantastyczne przypomnieć sobie te uczucia, to zwieńczenie ciężkiej pracy całego, bardzo dobrego zespołu. Drugi sezon spędzony w Platinum Rally Team i pierwszy we współpracy z Tagai Racing Technology zaowocował. Wszystkie elementy idealnie zagrały, rozumieliśmy się właściwie bez słów.

Chciałabym wszystkim gorąco podziękować za możliwość jazdy takim samochodem, szczególnie firmie Orlen Oil, która jest generalnym sponsorem, za to, że mam możliwość reprezentowania marki Platinum, to wielkie wyróżnienie, wielka odpowiedzialność i spełnienie marzeń chyba każdego zawodnika. Chciałbym również podziękować firmom: Dr.Marcus International, Orlen Oil Cesko, Platinum Oil z marką SYLEN, Igloo i Prince, które wspierały nas w tym sezonie. Z perspektywy siedmiu ukończonych rajdów mogę stwierdzić, że Peugeot 207 S2000 to świetny samochód, ale zarazem jedna z trudniejszych rajdówek jakimi miałem okazję jeździć. Liczyłem, że z jego obsługą uporam się nieco szybciej, jednak rzeczywistość okazała się nieco bardziej brutalna. Rajdówce S2000 trzeba poświęcić na prawdę sporo czasu i pokonać sporo kilometrów testowych i rajdowych. Na koniec wszystko zaczęło już ładnie wychodzić. Chciałbym kontynuować współpracę z takim samochodem i z taką ekipą.

Wczoraj swoje urodziny miał Janusz Kulig. Nie dedykuję mu tytułu wicemistrza, bo kiedyś powiedział mi, że zostanę Mistrzem Polski. Tak więc, Janusz – jeszcze nie w tym roku, musisz jeszcze trochę poczekać, mam nadzieję, że już niedługo staniemy na najwyższym stopniu podium.

Grzegorz Bębenek: Jesteśmy na pudle w klasyfikacji generalnej mistrzostw, to wspaniałe chwile, że po niemal trzyletniej przerwie wracamy do walki i liczymy się w generalce. Jesteśmy bardzo zadowoleni, nie ukrywam, że w przyszłości na pewno będziemy naciskać na tytuł Mistrza Polski. To jest nasz cel, ale miniony sezon w 100% możemy uznać za spełniony: jechaliśmy świetnym samochodem, poznawaliśmy go podczas kolejnych rajdów. Jest to bardzo trudne, wysokoobrotowe auto do nauki, byłem przekonany, że nauczymy się go nieco szybciej. Zespół TRT, który przygotowywał nam w tym roku samochód to prawdziwi profesjonaliści, jestem pełen podziwu, myślę, że inne ekipy mogą się od nich sporo nauczyć. Chciałbym podziękować całemu zespołowi, mechanikom, mojej żonie Basi, która dbała o wyżywienie całego zespołu. Gorące podziękowania należą się również kibicom, którzy nas dopingowali, wyskakiwali na drogę. Sponsorom – że w nas wierzą, że postanowili potraktować nasz zespół jak inwestycję – bez nich nie moglibyśmy zrealizować naszych planów.

Tegoroczny cykl Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski składał się z siedmiu rajdów. Był też pierwszym, który Michał i Grzegorz Bębenkowie przejechali w Peugeocie 207 S2000. Już podczas drugiego startu załoga z Bochni zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Świdnickiego. Udanym występem był też Rajd Rzeszowski, gdzie udało się zająć najniższy stopień podium. Sezon zakończył się mocnym akcentem w postaci trzeciego miejsca na mecie w Polanicy.

Sponsorami załogi Michała i Grzegorza Bębenków są: Orlen Oil – producent olejów Platinum, Dr.Marcus International – producent odświeżaczy samochodowych, Orlen Oil Cesko, SYLEN i  Igloo. Partnerami zespołu są  firmy: Prince i AQQ.

Fot. M. Kaliszka