Michał Bębenek w Plymouth Prowlerze

W miniony weekend podczas prologu 4. Rajdu Pleszewskiego Michał Bębenek zaprezentował się w nietypowym jak na zawodnika rajdowego samochodzie. Kierowca Platinum Rally Team testował Plymouth Prowlera – show cara firmy Dr.Marcus International, głównego sponsora zespołu. 

Samochód sprowadzono do Polski ze Stanów Zjednoczonych. To wyjątkowy i zarazem dość rzadki model. Wyprodukowano go w ilości 11 tysięcy egzemplarzy. Ich ceny wahają się w granicach 40 tysięcy dolarów. Plymouth Prowler produkowany w latach 1997-2002 jest napędzany 3,5 litrowym silnikiem benzynowym o mocy 257 KM, znanym z samochodów Chryslera. Maksymalna prędkość, jaką osiąga to 230km/h. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 5,9 s. Charakteryzuje go bardzo efektowna karoseria w stylu retro. Całości dopełniają odsłonięte koła oraz umieszczone z przodu elementy zawieszenia. Niektórzy uważają, że wyglądem i koncepcją konstrukcyjną samochód nawiązuje do takich klasyków jak Lotus Seven czy AC Cobra.

Po sprowadzeniu do Polski auto zostało poddane modernizacji. Niepowtarzalny design nadwozia spowodował, że skupiono się jedynie na poprawieniu paru szczegółów zewnętrznych. Prace rozpoczęto od zmiany koloru nadwozia. Na specjalne życzenie firmy Dr.Marcus seryjny lakier Prowler Red Clear Coat został zastąpiony przepięknym, metalicznym włoskim kolorem Rosso Otto Tschi, natomiast grill i felgi wewnątrz pomalowano na czarno, tak by tworzyły kontrast dla głębokiej czerwieni karoserii.

We wnętrzu zaszło także sporo zmian. Całą tapicerkę obszyto na nowo skórą i alcantarą. Przy okazji ten sam los spotkał deskę rozdzielczą, kierownicę, gałkę skrzyni biegów i wiele innych elementów. Część elementów plastikowych polakierowano w kolorze nadwozia. Odmieniło to wyraźnie charakter kabiny, nadając jej przy okazji zupełnie nowy wygląd.

Wśród wyposażenia Prowlera nie mogło zabraknąć profesjonalnego systemu car audio, którego centrum stanowi konsola multimedialna marki Alpine IVA-D511 RB współpracująca z nagłośnieniem marki Focal (model PS 165) a także dwukanałowym wzmacniaczem West Coast Customs WCC-6002.