Michał Bębenek i Dr.Marcus International na Tuning Show w Krakowie

Już w najbliższy weekend, w dniach 18-19 maja, odbędzie się w Krakowie jedenasta edycja Tuning Show organizowana przez Targi Kraków. Na imprezie nie mogło zabraknąć show cara firmy Dr.Marcus International – polskiego producenta odświeżaczy samochodowych i sponsora Michała Bębenka. Odwiedzający wystawę będą mogli podziwiać czerwonego Plymoutha Prowlera. W niedzielę gościem specjalnym stoiska będzie Michał Bębenek – kierowca Platinum Subaru Rally Team.  

Krakowski Tuning Show  jest drugą co do wielkości imprezą motoryzacyjną w Polsce , która skupiająca w jednym miejscu właścicieli samochodów tubingowych i  firmy produkujące i dystrybuujące niezbędny do modyfikacji aut sprzęt, kosmetyki samochodowe czy warsztaty zajmujące się tuningiem, a także fanów motoryzacji. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 18-19 maja, na terenie Targów Kraków przy ul. Centralnej 41a.

Dr.Marcus International zaprezentuje fanom motoryzacji amerykańskiego roadstera Plymouth Prowler. To niezwykle ciekawy i rzadki w Europie model napędzany 3,5 litrowym silnikiem benzynowym o mocy 257 KM, znanym z samochodów Chryslera. Maksymalna prędkość, jaką osiąga to 230km/h. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 5,9 s. Charakteryzuje go bardzo efektowna karoseria w stylu retro. Auto zostało poddane modernizacji. Na specjalne życzenie firmy Dr.Marcus seryjny lakier Prowler Red Clear Coat został zastąpiony przepięknym, metalicznym włoskim kolorem Rosso Otto Tschi, natomiast grill i felgi wewnątrz pomalowano na czarno, tak by tworzyły kontrast dla głębokiej czerwieni karoserii.

We wnętrzu zaszło także sporo zmian. Całą tapicerkę obszyto na nowo skórą i alcantarą. Przy okazji ten sam los spotkał deskę rozdzielczą, kierownicę, gałkę skrzyni biegów i wiele innych elementów. Część elementów plastikowych polakierowano w kolorze nadwozia. Odmieniło to wyraźnie charakter kabiny, nadając jej przy okazji zupełnie nowy wygląd.

Wśród wyposażenia Prowlera nie mogło zabraknąć profesjonalnego systemu car audio, którego  centrum stanowi konsola multimedialna marki Alpine IVA-D511 RB współpracująca z nagłośnieniem  marki Focal (model PS 165) a także dwukanałowym wzmacniaczem West Coast Customs WCC-6002.

W niedzielę 18 maja, w godzinach 14.00-16.00 gościem specjalnym stoiska będzie kierowca rajdowy- Michał Bębenek. Wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w rajdach samochodowych startuje w obecnym sezonie w zespole Platinum Subaru Rally Team. Jednym z partnerów zespołu jest właśnie Dr.Marcus International. Na stoisku kaliskiego producenta będzie można otrzymać plakat z autografem ubiegłorocznego wicemistrza Polski czy też zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Strona Tuning Show: http://www.targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/11-tuning-show-w-krakowie-custom-salon/strona-glowna.html

IMG_7009_mini

IMG_7015_mini