II Etap Rajdu Karkonoskiego: trzecie miejsce dla Platinum Rally Team

W niedzielę w Jeleniej Górze zakończyła się rywalizacja w 27. Rajdzie Karkonoskim – trzeciej rundzie Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Platinum Rally Team pokonywała trasy odcinków specjalnych zlokalizowanych wokół Jeleniej Góry ze zmiennym szczęściem. Wczoraj, po świetnym początku  rajdu awarii uległo mocowanie tylnego amortyzatora, które uniemożliwiło załodze dalszą rywalizację. Platinum Rally Team wrócił na trasy OS-ów w niedzielę w systemie SupeRally. W drugim dniu rywalizacji zespół wywalczył trzecie miejsce i drugie w klasie R4/S2000. 

Zespół Platinum Rally Team otrzymał w Karkonoszach drugi numer startowy. Na pierwszym sobotnim OS-e Michał i Grzegorz Bębenkowie zanotowali drugi czas, ustępując zwycięzcy jedynie o 0,8 sekundy. Niestety na drugim odcinku specjalnym załoga miała sporego pecha. Po skoku na hopie urwało się mocowanie tylnego amortyzatora, które uniemożliwiło kontynuację rywalizacji. Zespół Platinum Rally Team powrócił do rajdu w niedzielę w systemie SupeRally. Po przejechaniu ośmiu odcinków specjalnych wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji drugiego dnia. Nie można nie wspomnieć o trudnych warunkach pogodowych, które panowały podczas drugiego, niedzielnego przejazdu odcinków specjalnych. Padający deszcz wymusił nieco zmianę taktyki, tym bardziej, że opony  którymi dysponowali w tym momencie zawodnicy nie umożliwiały jazdy na sto procent możliwości.

Michał Bębenek: Tegoroczny Rajd Karkonoski nie był dla nas zbyt szczęśliwy. Wczoraj dopadł nas pech: pękło górne mocowanie tylnego amortyzatora, co skutecznie wykluczyło nas z rywalizacji pierwszego dnia imprezy. Dziś jechaliśmy ze zmiennym szczęściem, brakowało trochę wczorajszych kilometrów, których nie udało się nam przejechać. Wciąż poznajemy możliwości naszego auta. Po raz pierwszy jechaliśmy po mokrej nawierzchni. Z pokorą muszę przyznać, że rację mieli moi koledzy-kierowcy, którzy twierdzili, że samochód S2000 wymaga sporej ilości czasu, by móc skorzystać w pełni z możliwości, jakie oferuje podczas jazdy po odcinkach specjalnych. Mimo wszystko podczas dzisiejszego etapu wypadliśmy całkiem przyzwoicie zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji dnia. Wierzę, że wszystkie te doświadczenia zaprocentują w przyszłości i będziemy uzyskiwać na OS-ach bardzo dobre czasy podczas kolejnych rund Platinum RSMP.

Grzegorz Bębenek: Na pierwszej dzisiejszej pętli pojechaliśmy dość szybko, druga niestety obfitowała w zmienne warunki pogodowe i zmusiła nas do zastosowania mixu opon, które nie do końca sprawdziły się w tych warunkach. Nie jestem do końca zadowolony z naszego występu, ale myślę iż na kolejnych rajdach będziemy jechać znacznie skuteczniej.

Barwy Platinum Rally Team już drugi sezon reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie. Zespół rywalizuje w pełnym cyklu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2012 załoga ściga się w Peugeocie 207 S2000 obsługiwanym przez węgierską stajnię Tagai Racing Technology. Sponsorami zespołu są: Orlen Oil producent olejów do motoryzacji marki Platinum, Dr.Marcus International – producent odświeżaczy samochodowych, Sylen, Orlen Oil Cesko i Igloo. Partnerami zespołu są Prince i AQQ.

Fot. M.Kaliszka