I Etap Rajdu Karkonoskiego: szybki pierwszy przejazd i pechowe mocowanie amortyzatora.

Zespół Platinum Rally Team ścigający się Peugeotem 207 S2000 wystartował do 27 Rajdu Karkonoskiego z drugim numerem. Na pierwszym porannym OS-e Michał i Grzegorz Bębenkowie zanotowali drugi czas, ustępując zwycięzcy jedynie o 0,8 sekundy. Niestety na drugim odcinku specjalnym załoga miała sporego pecha. Po skoku na hopie urwało się mocowanie tylnego amortyzatora, które uniemożliwiło kontynuację rywalizacji. Jak twierdzi przedstawiciel Peugeot Sport, jest to pierwszy tego typu przypadek w historii startów modelu 207 S2000.  Zespół Platinum Rally Team powróci do rajdu w niedzielę w systemie SupeRally.

Michał Bębenek: Niedaleko od startu drugiego OS-u w Karpaczu, po około dwóch kilometrach,  jest słynna hopa nad torem saneczkowym. Po wylądowaniu tylny amortyzator przebił się do środka i to pogrzebało nasze szanse w rywalizacji dzisiejszego dnia. Szkoda, bo osiągnąłem takie wyczucie samochodu jakie chciałem na Rajdzie Świdnickim. Nie boję się tego powiedzieć – jechałem po zwycięstwo w dzisiejszym dniu. Ale niestety sport bywa nieprzewidywalny. Jutro jedziemy dalej w systemie SuperRally, będziemy zbierać punkty, które dzisiaj nam uciekły.

Grzegorz Bębenek: Zaczęliśmy dziś fajnym, równym tempem mając spory zapas i granicę bezpieczeństwa. Ucieszyliśmy się, bo zrobiliśmy drugi czasem z niewielką stratą wynoszącą 0,8 sekundy. Przystąpiliśmy do drugiego OS-u bardzo zmotywowani, bo zwietrzyliśmy wielką szanse na to, żeby wygrywać z Kajetanowiczem. Niestety po 2-3 kilometrach, na hopie spadliśmy po skoku i przydarzyła  się nam awarii. To typowa zemsta materiału. Amoryzator wsunął się do środka do rajdówki – pękło górne mocowanie, materiał nie wytrzymał. Niestety dzisiaj mamy już po rajdzie, jutro SupeRally. Jesteśmy bardzo zmotywowani, zapominamy co się dzisiaj wydarzyło i przygotowujemy się do jutrzejszego występu.

 

Barwy Platinum Rally Team reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie. Zespół rywalizuje w pełnym cyklu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2012 załoga ściga się w Peugeocie 207 S2000 obsługiwanym przez węgierską stajnię Tagai Racing Technology. Rajd Karkonoski stanowi trzecią rundę Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jutro zawodnicy startujący w Rajdzie Karkonoskim będą mieli do pokonania osiem odcinków specjalnych o łącznej długości 90,86 km. Meta imprezy zaplanowana jest na niedzielę na 18:30 na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze – Cieplicach.

 

Fot. M.Kaliszka