Grzegorz Bębenek wraca na prawy fotel Lancera R4

Podczas kolejnej rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, którą będzie Rajd Dolnośląski, bracia Bębenek znowu wystąpią razem. Grzegorz ponownie będzie pilotował swojego brata Michała. Po wielu konsultacjach i badaniach, lekarze pozwolili mu na starty do końca sezonu.

Przypomnijmy, że podczas 20. Rajdu Rzeszowskiego Grzegorza Bębenka zastąpił równie doświadczony Maciej Wilk. Lekarze zdiagnozowali wtedy u Grzegorza poważne problemy z kręgosłupem i odradzili mu udział w rajdzie. Po niemal dwumiesięcznej przerwie i ponownych badaniach zezwolono mu na ponowne starty.

Grzegorz Bębenek: Cieszę się, że lekarze pozwolili mi dokończyć ten sezon. W ciągu ostatnich kilku tygodni stan mojego zdrowia znacznie się poprawił i mam nadzieję, że z biegiem czasu będzie coraz lepiej. Wspólnie z lekarzami ustaliliśmy, że w razie nieoczekiwanego pogorszenia się mojego samopoczucia, pod koniec roku poddam się operacji. Na razie nic na to nie wskazuje a rokowania są optymistyczne. Zatem do zobaczenia w Kotlinie Kłodzkiej.

Michał Bębenek: Dziękuję bardzo Maćkowi Wilkowi za wspólny start w Rzeszowie. Jechało się nam naprawdę dobrze, a okres docierania i uzgadniania wspólnego opisu był krótki. Oczywiście bardzo się cieszę, że stan zdrowia Grzegorza polepszył się na tyle, że możemy wspólnie dokończyć sezon w Platinum Rally Team.

Bracia Bębenek tworzą rajdową załogę od początku swoich startów w 1998 roku. Do tej pory tylko dwa razy Michał był pilotowany przez innego zawodnika niż jego brat Grzegorz. Pierwszy raz miało to miejsce w 2001 roku podczas 29. Rajdu Cieszyńskiej Barbórki 2001. Pilotem kierowcy z Bochni był Jarosław Baran. W tegorocznym Rajdzie Rzeszowskim Grzegorza Bębenka zastąpił Maciej Wilk.

Fot. Robert Magiera i Marcin Kaliszka