Decydująca rozgrywka Platinum Rally Team

Już w najbliższy piątek startuje 22.Rajd Dolnośląski – siódma i zarazem ostatnia runda Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012. Michał i Grzegorz Bębenkowie – załoga Platinum Rally Team- na odcinkach specjalnych wokół Polanicy-Zdroju i Kłodzka będą walczyć o tytuł wicemistrzów Polski w klasyfikacji generalnej serialu. 

Po sześciu dotychczasowych rundach Platinum RSMP bracia z Bochni znajdują się na drugim miejscu w rocznej klasyfikacji cyklu. Wszystko jednak rozstrzygnie się w najbliższą sobotę na mecie Rajdu Dolnośląskiego, bowiem jak wynika z punktacji szanse na niższy stopień podium ma aż pięć załóg. Bez wątpienia będzie to dla Platinum Rally Team najważniejszy i najbardziej emocjonujący start w tym sezonie.

Michał Bębenek: Rajd Dolnośląski okazał się dla nas najważniejszym startem w tym sezonie. Będziemy jechać swoim tempem, tak szybko jak będzie to możliwe, bowiem nie ma już miejsca na żadne kalkulacje. Lubię odcinki specjalne w okolicy Polanicy i Kłodzka, choć trzeba przyznać, że są wymagające i miejscami bardzo szybkie. Ogólnie to trudny rajd, ale jesteśmy optymistycznie nastawieni do tego startu. W samochodzie dokonamy jedynie drobnych korekt. Mamy już wypracowane wspólnie z Tagai Racing Technology ustawienia zawieszeń, które gwarantują bardzo dobre prowadzenie się auta i nie zamierzamy zbyt wiele eksperymentować przed rajdem.

Grzegorz Bębenek: Jesteśmy dobrze przygotowani do startu w Rajdzie Dolnośląskim. Mimo iż to dla nas ważna impreza, staramy się podchodzić do niej ze spokojem i myśleć przede wszystkim, aby pojechać jak najlepiej. Oprócz nas wciąż jeszcze cztery załogi mogą znaleźć się w klasyfikacji końcowej cyklu na drugim miejscu i trzeba o tym pamiętać. Tegoroczną nowością jest nowy odcinek specjalny Domaszków, rozgrywany w piątek, o długości ponad 24 km. Drugi dzień imprezy to OS-y znane nam z lat ubiegłych. Z pewnością zrobimy wszystko, co w naszej mocy by zdobyć tytuł wicemistrzów Polski 2012. Trzymajcie za nas kciuki.

Tegoroczny Rajd Dolnośląski zamyka sezon Platinum RSMP 2012. W ciągu dwóch dni zawodnicy pokonają łącznie trzynaście odcinków specjalnych o łącznej długości 183 km. Wraz z drogami dojazdowymi trasa rajdu liczy 677 km. Ceremonia mety odbędzie się w centrum Polanicy-Zdroju, w sobotę 20 października, o godz.19.00.

Sponsorami załogi Michała i Grzegorza Bębenków są: Orlen Oil – producent olejów Platinum, Dr.Marcus International – producent odświeżaczy samochodowych, Orlen Oil Cesko, SYLEN i  Igloo. Partnerami zespołu są  firmy: Prince i AQQ.

Fot. M. Kaliszka