Bębenek treningowo na Rajdzie Warmińskim

Zespół Platinum Rally Team wystartuje w 14. Rajdzie Warmińskim. Szutrowa impreza rozgrywana w okolicach Olsztyna będzie doskonałą okazją by potrenować przed występem załogi w 68. Rajdzie Polski.

Załoga traktuje swój występ przede wszystkim w kategoriach testu nowego, szutrowego zawieszenia Lancera EvoX R4. Będą to właściwie pierwsze kilometry OS-we tym samochodem w specyfikacji szutrowej. Nie oznacza to jednak, że reprezentanci Orlen Oil nie zamierzają walczyć na trasie.

Michał Bębenek: Do Olsztyna wybieramy się przede wszystkim po to, aby przetestować nowe ustawienia auta przed Rajdem Polski, który jak wiadomo jest w tym roku jedyną imprezą szutrową w kalendarzu Mistrzostw Polski. Dlatego też Rajd Warmiński to dobra okazja by na zamkniętych odcinkach specjalnych ustawić zawieszenie i obyć się z samochodem na luźnej nawierzchni. Nie oznacza to oczywiście, że nie będzie walczyć o jak najwyższe miejsce na mecie. Myślę, że uda się nam połączyć oba te zadania.

Grzegorz Bębenek: Rajd Polski to najważniejsza impreza rajdowa w Polsce. Dzięki rozgrywanemu kilka dni wcześniej Rajdowi Warmińskiemu będziemy mieli okazję, aby się do niej dobrze przygotować. Kilometry przejechane nowym autem po szutrach będą dla nas bardzo cenne. Uznaliśmy, że będzie to najlepsza forma przedrajdowych testów.

Fot. Marcin Kaliszka i Robert Magiera