Bębenek treningowo na Rajdzie Warmińskim

Platinum Rally Team wystartuje w 15 Rajdzie Warmińskim. Szutrowa impreza rozgrywana w okolicach Olsztyna będzie doskonałą okazją by potrenować przed występem załogi w 69. Rajdzie Polski. 

Tegoroczny Rajd Warmiński jest trzecią rundą Szuter Cup 2012. Impreza odbędzie się w dniach 21-22 września. W piątek zaraz po starcie odbędzie się widowiskowy prolog na stadionie OSiR w Olsztynie. W sobotę załogi pokonają sześć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 54km.

Michał Bębenek: Już od dwóch lat przed Rajdem Polski startujemy treningowo w Rajdzie Warmińskim. Mamy w kalendarzu Platinum RSMP tylko jeden rajd szutrowy, więc udział tydzień wcześniej w imprezie rozgrywanej na takiej samej nawierzchni to doskonała okazja do tego, aby rozjeździć się na szutrach, „poczuć oponę” i przestawić styl jazdy. Nie startujemy, co prawda Peugeotem 207 S2000 tylko naszym treningowym Mitsubishi Lancerem Evo VIII, ale nie ma to większego znaczenia.

Grzegorz Bębenek: Dzięki startowi w Rajdzie Warmińskim będziemy mieli okazję, aby  dobrze przygotować się do Rajdu Polski, który bez wątpienia jest  najważniejszą imprezą rajdową w Polsce. To najlepsza forma oswojenia się z nawierzchnią szutrową. Serwisem i obsługą samochodu zajmie się  doskonale znana firma High Tec z którą współpracujemy od lat.

Platinum Rally Team reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie. Zespół rywalizuje w pełnym cyklu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2012 załoga ściga się w Peugeocie 207 S2000 obsługiwanym przez węgierską stajnię Tagai Racing Technology. Sponsorami zespołu są: Orlen Oil – producent olejów Platinum, Dr.Marcus International – producent odświeżaczy samochodowych, Orlen Oil Cesko, SYLEN oraz Igloo. Partnerami zespołu są  firmy Prince i AQQ.

Fot. M.Kaliszka