Bębenek testował przed Rajdem Polski

We wtorek pod Mikołajkami zakończyły się testy Platinum Rally Team przed rozpoczynającym się w piątek 69. Rajdem Polski. Michał Bębenek miał okazję po raz pierwszy jeździć Peugeotem 207 S2000 po nawierzchni szutrowej. 

Załoga przejechała po szutrach ponad 80 km, dopracowując nastawy zawieszenia i oswajając się z autem S2000 na luźnej nawierzchni. Kolejne dni to zapoznanie z trasą, w tym z zupełnie nowym w rajdzie odcinkiem Mrągowo.

Michał Bębenek: Dziś po raz pierwszy miałem okazję jeździć naszym Peugeotem 207 S2000 po szutrze. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z możliwości trakcyjnych auta na luźnej nawierzchni. Samochód prowadzi się idealnie. Skorygowaliśmy nieznacznie bazowe nastawy zawieszenia, które zaproponował Tagai Racing Technology. Wydaje się, że zmiany te wpłynęły na plus, jeśli chodzi o prowadzenie auta. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do startu w Rajdzie Polski. Nie ukrywam, że lubię jazdę po szutrach, a do samego rajdu mam spory sentyment. W tym roku obsada jest naprawdę mocna i z pewnością, co najmniej kilkunastu kierowców będzie walczyło o zajęcie miejsca na podium. My także postaramy się zrobić wszystko by wypaść jak najlepiej. Jestem szczególnie ciekawy, jak wygląda nowy odcinek Mrągowo, który na dodatek będzie jedną z najdłuższych prób rajdu rozgrywanych w niedzielę. Z pewnością rywalizację ubarwi możliwość wyboru pozycji startowej a także start do drugiego etapu w odwróconej kolejności pierwszej piątki załóg z etapu sobotniego. Mam nadzieję, że pogoda dopisze. Zapraszam wszystkich kibiców rajdowych do Mikołajek.

Grzegorz Bębenek: Wtorkowe testy uważam za bardzo udane. Przejechaliśmy z Michałem ponad 80 km w okolicy Mikołajek, po dawnym odcinku specjalnym Rajdu Polski, który otwierał rywalizację cztery lata temu. Zróżnicowana nawierzchnia drogi pozwoliła nam przetestować ustawienia auta i oswoić się z nim na szutrze. Jestem miło zaskoczony jak ten samochód prowadzi się w takich warunkach. W kolejnych dniach czeka nas zapoznanie z trasą a w piątek start w naszej ulubionej rundzie Platinum RSMP.

Platinum Rally Team reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie. Zespół rywalizuje w pełnym cyklu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2012 załoga ściga się w Peugeocie 207 S2000 obsługiwanym przez węgierską stajnię Tagai Racing Technology. Sponsorami zespołu są: Orlen Oil – producent olejów Platinum, Dr.Marcus International – producent odświeżaczy samochodowych, Orlen Oil Cesko, SYLEN oraz Igloo. Partnerami zespołu są  firmy: Yamaha Motor Polska, Hotel Robert’s Port, Prince i AQQ.

Fot. R. Magiera