Bębenek o Rajdzie Warmińskim

W sobotę zakończył się w Olsztynie 15. Rajd Warmiński. Startujący w nim treningowo Platinum Rally Team dojechał do mety na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. Michał Bębenek jest zadowolony ze startu na szutrowej imprezie, która w założeniach miała być treningiem przed zbliżającym się 69. Rajdem Polski. 

Po piątkowym prologu na stadionie OSiR w Olsztynie, dziś załogi miały do pokonania sześć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 54 km.

Michał Bębenek: Podczas Rajdu Warmińskiego miałem okazję przypomnieć sobie wiele rzeczy związanych z jazdą po luźnej nawierzchni. Niestety specyfika mistrzostw Polski jest taka, że ostatni raz w takich warunkach jeździłem rok temu. Na ostatnim odcinku specjalnym zanotowaliśmy ok. 10-12 sekund straty, bo mieliśmy kłopoty ze skrzynią biegów, ale mimo to jestem zadowolony z naszego występu. Teraz czekają nas jeszcze szutrowe testy Peugotem 207 S2000 a za kilka dni start w Rajdzie Polski.

Grzegorz Bębenek: Dla nas najważniejsze jest to że przejechaliśmy po szutrze niemal 60 km, co jest częścią naszego treningu przed zbliżającym się Rajdem Polski. Jechaliśmy autem treningowym, na zwykłym paliwie i szczerze mówiąc, wynik nie był dla nas sprawą kluczową. Najważniejsze było to, aby Michał poczuł nawierzchnię, rozjeździł się i znaglał odpowiedni rytm jazdy. Nasz Mitsubishi Lancer to zupełnie inny samochód niż Peugeot 207 S2000, ale frajda z jazdy była ogromna. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z tego startu.

Platinum Rally Team reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie. Zespół rywalizuje w pełnym cyklu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2012 załoga ściga się w Peugeocie 207 S2000 obsługiwanym przez węgierską stajnię Tagai Racing Technology. Sponsorami zespołu są: Orlen Oil – producent olejów Platinum, Dr.Marcus International – producent odświeżaczy samochodowych, Orlen Oil Cesko, SYLEN oraz Igloo. Partnerami zespołu są  firmy Prince i AQQ.

Fot. T.Filipiak