Bębenek na czwartym miejscu w Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski

Zakończył się 37.Rajd Koszyc, ostatnia runda Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po zaciętej i pasjonującej walce, załoga Platinum Rally Team w składzie: Michał Bębenek – Grzegorz Bębenek wywalczyła w klasyfikacji generalnej sezonu bardzo wysokie, czwarte miejsce. W klasyfikacji RSMP Rajdu Koszyc bracia z Bochni zajęli także czwartą pozycję i zdobyli trzecie miejsce w klasie S2000/R4.

Michał Bębenek: Rajd był potwornie trudny i tego się spodziewaliśmy. Może miejsce nie jest spełnieniem naszych marzeń, ale mamy satysfakcję, że nie do końca ustawionym samochodem ukończyliśmy ten rajd na dobrym miejscu. Wiele więcej nie mogliśmy w tej sytuacji zdziałać. Cieszymy się z czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej mistrzostw na koniec sezonu. Taki był plan i udało się nam go w pełni zrealizować. Dziękujemy sponsorom, kibicom i całemu zespołowi, bo to dzięki nim wszystko się udało. Cały sezon Platinum RSMP zaczął się bardzo dobrze i z optymizmem patrzyliśmy w przyszłość, ale okazał się niełatwy. Jednak nowa konstrukcja samochodu nie do końca pozwalała nam na walkę o wyższe lokaty, ale mimo wszystko dawaliśmy z siebie wszystko i ostatecznie nie jest źle.

Grzegorz Bębenek: Ukończenie Rajdu Koszyc w tak trudnych warunkach na czwartym miejscu w klasyfikacji Mistrzostw Polski jest sporym sukcesem. Zdecydowanie trzeba pochwalić Michała za dobrą jazdę. Jeśli chodzi o cały sezon – tutaj plan został w 100 procentach wykonany. Na Rajd Koszyc przyjechaliśmy walczyć o czwarte miejsce, w najgorszym wypadku groziło nam szóste. Walka na odcinkach specjalnych była niezwykle emocjonująca, zwłaszcza na pierwszym niedzielnym OS-ie wydarzyło się wiele niespodzianek. Ale właśnie dlatego rajdy są tak interesujące. Z sezonu 2011 jesteśmy bardzo zadowoleni: mieliśmy nowy zespół, nowy samochód oraz oczywiście nowego sponsora, firmę Orlen Oil, dzięki któremu wszystko to mogło się wydarzyć. Chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi oraz naszym sponsorom za bardzo udany sezon.

37.Rajd Koszyc był jednocześnie siódmą rundą Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, szóstą eliminacją Rajdowych Mistrzostw Słowacji oraz dziewiątą odsłoną serialu FIA CEZ Rally Trophy. Rywalizacja na odcinkach specjalnych trwała przed dwa dni. Zawodnicy mieli do pokonania dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości 152 km. Trasa całej imprezy liczyła 538 km. Wszystkie OS-y rozgrywane były w trójkącie miejscowości: Koszyce, Vranov i Slanec.

Fot. M.Kaliszka