21.Rajd Dolnośląski po pierwszym etapie: szybko i czysto

Zakończyła się niezwykle emocjonująca rywalizacja na odcinkach specjalnych pierwszego dnia Rajdu Dolnośląskiego, rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Platinum Rally Team w składzie Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek ukończyła dzień na piątym miejscu. Różnice pomiędzy czołówką są niewielkie, jutro zapowiada się więc bardzo emocjonujący dzień…

Michał Bębenek: To był ciężki, gorący dzień. Jechaliśmy bardzo szybko, na granicy możliwości samochodu. Po pierwszym dniu Rajdu Dolnośląskiego zajmujemy piąte miejsce, więc brakuje nam wciąż kilku sekund. Druga pętla była dobrze i czysto przejechana, bez żadnych przygód. Jestem zadowolony, nie mamy do siebie zastrzeżeń. Myślę, że zrobiliśmy wszystko, co leżało w zasięgu naszych możliwości. Ważne jest to, że samochód dobrze pracuje. Jutro atakujemy, chociaż już dziś odcinki były już niezmiernie szybkie. Tempo jest bardzo równe, każdy z zawodników z czołówki wytrzymał je – nie było „kapci”, nikt nie zwiedzał rowów, widać, że poziom jest bardzo wyrównany.

Grzegorz Bębenek: Myślę, że patrząc na czasy zasłużyliśmy na piąte miejsce w dniu dzisiejszym. Poziom w mistrzostwach Polski niezwykle wysoki i bardzo wyrównany, pomiędzy zawodnikami jest po kilka sekund różnicy, tniemy się praktycznie na dziesiątki sekund. Bardzo dobrze w drugiej pętli poszła nam Spalona i Międzylesie. Poprawiliśmy się o 3-4 sekundy w stosunku do pierwszego przejazdu. Daliśmy z siebie i z samochodu wszystko. Nie sztuką jest przekraczać granicę bezpieczeństwa. Pojechaliśmy na tyle na ile uznaliśmy za rozsądne. Czuję się świetnie, miałem oczywiście pewne obawy związane z tym startem. Na szczęście zostały rozwiane już podczas pierwszej pętli. Nie mam żadnych dolegliwości, decyzja o starcie w Rajdzie Dolnośląskim była słuszna.

Relacje z 21.Rajdu Dolnoślaskiego można oglądać od dziś i w niedzielę (3-4 września) w TVP1 tuż w Sport Wiadomościach o godz. 20.00 oraz w TVP2 w programie Sport Telegram o 18.35 i TVP Sport/TVP

Info w Sportowym Wieczorze o 23.00. Zapraszamy także odwiedzania portalu www.rsmp.info, gdzie również pojawi się sporo materiałów filmowych z imprezy.

Fot. Marcin Kaliszka